ترازوی طلافروشی KERN

commentبدون دیدگاه

در این مطلب قصد داریم در مورد ترازوی طلافروشی KERN صحبت کنیم و نکانی را مطرح کنیم که برای خرید این ترازو ضروری است. اگر قصد خرید این ابزار را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه نمایید.

ترازو یکی از وسایل مهم و ضروری در حرفه‌هایی است که به مقیاس، محاسبه و وزن‌‌کشی دقیق نیاز دارند. این وسیله در انواع متفاوت با سایز و قابلیت‌های متنوعی وجود دارد که افراد باید بر‌اساس حیطه شغلی خود و در نظر گرفتن دقت اندازه‌گیری، ترازو مناسب را انتخاب کنند. زرگری یا طلا‌‌فروشی از‌جمله کسب‌و‌کارهایی است که شدیدا به ترازو نیاز دارد. به‌نوعی می‌توان گفت ترازوی طلا‌فروشی قلب تپنده مغازه‌های زرگری به حساب می‌آید و بدون وجود این وسیله کارآمد، روند کار طلا‌فروشی با مشکل مواجه شده و عملا متوقف می‌شود.

  مشاوره تخصصی خرید ترازو

  در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

  02188391365
  02188391579

  در نظر داشته باشید دقت ترازوی زرگری در ایران یک‌صدم گرم بوده (در برخی کشورها یک‌هزارم گرم است) که میزان سوت طلا را به‌صورت دقیق و با حساسیت تمام محاسبه ‌می‌کند. سوت، کوچک‌ترین واحد اندازه‌گیری بوده و 1000 سوت معادل یک گرم است. از آن‌جایی‌که طلا فلزی گران‌بها و ارزشمند است، نباید کوچک‌ترین ذره آن را بر‌باد داد؛ بنابراین اندازه‌گیری دقیق آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر قصد خرید ترازوی طلافروشی Kern را دارید، پیشنهاد می‌کنیم محصولات این برند را در وبسایت ترازوی صدراپژوهش ببینید و با هم مقایسه کنید. برای این‌که بتوانید با کارایی متفاوت ترازو‌های زرگری به‌خوبی آشنا شوید و بر‌اساس یک‌سری المان‌ها، بهترین ترازو را انتخاب کنید، بهتر است تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

  اهمیت ترازو‌های زرگری از گذشته تا به امروز

  استفاده از ترازو زرگری مختص به دنیای امروز نیست؛ بلکه طراحی و به‌کارگیری این وسیله از زمان شناخته شدن طلا و دیگر جواهرات آغاز شد. ترازو‌های قدیمی بر‌اساس امکانات محدودی که داشتند، وزن دقیق طلا و سایر جواهرات را به‌درستی نمایان نمی‌کردند؛ اما در حال‌حاضر دقت اندازه‌گیری ترازو‌های مدرن و دیجیتالی بسیار بالا بوده و درصد خطا در آن‌ها عملا صفر است. با استفاده از ترازوی زرگری KERN به‌راحتی می‌توان کوچک‌ترین واحد اندازه‌گیری، یعنی سوت طلا را به‌صورت دقیق محاسبه کرد. هر چه‌قدر زمان می‌گذرد وسایل مختلف، مدرن‌تر و پیشرفته‌تر شده، در‌نتیجه ظاهر و قابلیت‌‌های آن‌ها رنگ و لعاب تازه‌ای به خود می‌گیرند.

  دقت اندازه‌گیری بسیار بالا در ترازوی طلا‌فروشی کرن

  بررسی انواع مختلف ترازو‌های زرگری

  برای هر وسیله و دستگاهی انواع و اقسام مختلفی وجود دارد که ترازوی طلا‌فروشی نیز از این مسئله مستثنی نیست. این ترازو انواع مختلفی با سایز‌های متفاوت داشته که هر یک از آن‌ها خصوصیات مختص به خود را دارند؛ البته میان همه آن‌ها یک‌سری نقطه اشتراک نیز وجود دارد. با‌توجه به این‌که از گذشته تا به امروز از این ترازو استفاده شده، هر چه‌قدر به جلو می‌رویم، قابلیت‌های این ترازو‌ و دقت اندازه‌گیری آن بالاتر رفته و شکل، شمایل  و ابعاد آن نیز دست‌خوش  تغییراتی شده است. به‌صورت کلی مجموعه اِلمان‌هایی که موجب دسته‌بندی ترازوی طلا‌فروشی در انواع  مختلف می‌شود، سایز و قابلیت‌های آن‌ها است. در حال‌حاضر به‌ندرت از ترازو‌های قدیمی استفاده می‌شود و ترازو‌های مدرن و دیجیتالی، جایگزین ترازو‌های سنتی شده‌اند. در این قسمت انواع متفاوت ترازوی زرگری را به‌صورت  تفکیک شده بررسی می‌کنیم.

  ترازو‌های سنتی و قدیمی

  در زمان‌های گذشته به‌دلیل نبود امکانات و گسترده نبودن هوش بشریت، دستگاه و وسایل با اجزای ساده مورد‌استفاده قرار می‌گرفت. در ایام قدیم برای اندازه‌گیری عناصر با‌ارزشی از قبیل طلا و جواهرات از ترازوهای دو‌کفه‌ای استفاده می‌شد. بدون‌شک این نوع ترازو‌ها را در برخی میوه فروشی‌ها دیده‌اید. حتی در زرگری‌های قدیم نیز این نوع ترازو وجود داشت که با وزنه‌های کوچک یک گرم تا یک سوت، وزن طلا را محاسبه می‌کرد. البته به این دلیل که محاسبه دقیق و با حساسیت بالا نبود، احتمال رخ دادن خطا در هنگام اندازه‌گیری به‌شدت افزایش پیدا می‌کرد. به این ترتیب دقت‌ اندازه‌گیری پایین این ترازو باعث می‌شد که ارزش چند سوت از طلا، این گوهر گران‌بها از دست برود.

  تراز‌و‌های زرگری قدیمی با دقت اندازه‌گیری پایین

  ترازو‌های مدرن و دیجیتالی

  با روی کار آمدن اجزا و وسایل پیشرفته، ترازوهای مدرن و کار‌آمد به‌دست بشر طراحی شد. بدین‌گونه که ترازوهای قدیمی به‌صورت کلی از رده خارج شدند و جایگاه خود را به ترازوهای دیجیتالی و مدرن دادند. ترازو‌های دیجیتالی دقت اندازه‌گیری فوق‌العاده بالایی دارند و می‌توانند وزن طلا را تا یک‌صدم اعشار محاسبه کنند. قابلیت‌های متفاوتی که ترازوی طلا فروشی KERN دارد، سبب شده محبوبیت خارق‌العاده‌ای در بین افراد پیدا کند. از‌جمله خصوصیات بارز و منحصر‌به‌فرد این ترازو می‌توان به این مورد اشاره کرد که با قرار دادن طلا بر روی کفه آن و فشردن دکمه unit به‌راحتی می‌توان اندازه واحد‌های به‌دست آمده از وزن طلا را به مقیاس‌های مختلفی از قبیل مثقال، قیراط و انس طلا تبدیل کرد. دقت اندازه‌گیری این ترازو در ابتدا طلا‌فروشان را متحیر کرد و توانست در مدت زمان کوتاهی در مشاغل زرگری تحول و انقلابی عظیم به‌پا کند.

  ظرفیت توزین ترازو‌های زرگری باید به چه میزان باشد؟

  منظور از توزین یا وزن‌کشی، حداکثر مقدار طلا و جواهراتی است که ترازو می‌تواند آن‌ را محاسبه کند. مهم‌ترین فاکتور در هنگام خرید ترازوی طلا‌فروشی، همین مسئله( توزین ) است که باید به صورت دقیق به آن توجه شود. برای مثال: توزین ترازوی‌ طلا‌فروشی کرن ۴۰۰ گرم است؛ یعنی وزن طلا را تا سقف ۴۰۰ گرم محاسبه می‌کند. برای این‌که بتوانید یک ترازوی زرگری مناسب با کیفیت مطلوب را خریداری کنید، با کارشناسان واحد ترازوی صدراپژوهش مشورت به‌عمل آورید تا بتوانید بهترین نوع ترازو طلا‌فروشی را از این شرکت خریداری کنید‌.

  اهمیت کالیبره کردن ترازو‌های زرگری

  ترازوی کالیبره نشده همانند یک انسان گرسنه است که مغز و سیستم عصبی آن مختل شده است؛ به بیان دیگر، کالیبراسیون، غذای روح ترازو است و کارایی ترازویی که کالیبره نشده عملا صفر است و نمی‌توان به اعداد و ارقام آن ترازو اطمینان کرد. منظور از کالیبره کردن این است که ترازو در فواصل زمانی گوناگون به‌وسیله جسم خارجی مجدد تنظیم شود که این امر باعث بالا رفتن دقت اندازه‌گیری طلا می‌شود؛ اما تنظیم دستی آن زمان‌بر خواهد بود. البته خبر خوب این است که ترازو‌های مدرن و دیجیتالی به کالیبره کردن خودکار مجهز شده‌اند و با فشردن دکمه مربوطه، به‌راحتی و در کوتاه‌ترین زمان می‌توان ترازو را کالیبره کرد.

  تعمیر و تعویض اجزای‌ مختلف ترازو‌های طلا‌فروشی

  تعویض قطعات مختلف ترازو‌های دیجیتالی و هم‌چنین تعمیر آن‌ها به مهارت و تبحر خاصی نیاز دارد. بنابراین باید در نظر داشته باشید که هر کس از پس تعمیر ترازو دیجیتالی طلا‌فروشی بر‌نمی‌آید. بهتر است در هنگام خراب شدن ترازو، آن را به‌دست تعمیر‌کاران ماهر و خبره بسپارید. اگر قصد خرید یک ترازوی دیجیتالی با‌کیفیت و با پشتیبانی بالا را دارید، واحد ترازوی صدراپژوهش می‌تواند به نیاز و خواسته شما به بهترین شکل پاسخ دهد.. این شرکت بهترین ترازو‌ها را در اختیار مشتری قرار داده و با توجه به پشتیبانی فوق‌العاده‌ای که دارد، تعمیر ترازوی کرن را به‌صورت کامل به‌عهده می‌گیرد و در مدت زمان کوتاهی پس از برطرف کردن مشکل، ترازو را برای مشتری ارسال می‌کند.

  مطالب پیشنهادی

  نظرتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فروشگاه ترازوی صدراپژوهش

  برای ورود به فروشگاه ترازوی صدراپژوهش کلیک کنید.
  واحد ترازوی صدراپژوهش شانزده سال در زمینه‌ی تجهیزات آزمایشگاهی سابقه دارد.

  آیا با بخش تجهیزات آنالیز پیشرفته‌ی صداپژوهش آشنایی دارید؟ کلیک کنید