تعمیر سانتریفیوژ آزمایشگاهی

تجربه شرکت ایران لب ایکس در زمینه تعمیر انواع سانتریفیوژ نشان می دهد عوامل متعددی از جمله طریقه نادرست استفاده از دستگاه، می تواند باعث بروز ایراداتی شود. در ادامه به تعدادی از آن ها می پردازیم.

ایراد سانتریفیوژهای آزمایشگاهی در هنگام مراجعه برای تعمیر

تجربه شرکت IranLabX در زمینه تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی نشان می دهد که اغلب مشتریانی که برای تعمیر سانتریفیوژ آزمایشگاهی خود مراجعه می کنند، یکی از مشکلات زیر را دارند:

 • دستگاه روشن نمی شود
 • سانتریفیوژ لرزش دارد
 • پیچ ها یا دکمه های تنظیم کننده سانتریفیوژ کار نمی کند
 • مشکل دور موتور سانتریفیوژ
 • روتور سانتریفیوژ نیاز به باز شدن و پاکسازی دارد.

اگر شما هم از افرادی هستید که یکی از مشکلات بالا را دارید، می توانید پس از هماهنگی با دفتر مرکزی IranLabX دستگاه را ارسال نمایید.

اعلام هزینه

پس از ارسال دستگاه توسط مشتری، در کمتر از 24 ساعت عیب‌یابی و اعلام هزینه انجام می‌شود.لازم به ذکر است که در صورت عدم تمایل مشتری برای تعمیر، دستگاه بدون پرداخت وجه عودت داده می‌شود.

سانتریفیوژ آزمایشگاهی چیست؟

سانتریفیوژهای صنعتی برای جدا سازی، استخراج و شستن محصولات یا مواد درعملیات پیوسته (Continuous)، بسته (batch)، صنعتی یا عملیات محیطی استفاده می شوند. همانطور که از نام آنها مشخص است، سانتریفیوژها از نیروی گریز از مرکز برای جداسازی ذرات جامد از یک محلول مایع استفاده می کنند. به طور معمول، این جداسازی که با کمک نیروی گریز از مرکز ایجاد شده، توسط چرخش یک کاسه سانتریفیوژ اتفاق می افتد. با استفاده از سانتریفیوژهای صنعتی، مواد جامد از مایعات با استفاده از گرانش با سرعت بالا جدا می شوند.

کاربردهای سانتریفیوژ آزمایشگاهی

در بسیاری از فرآیندهای صنعتی از سانتریفیوژ برای جدا کردن فازهای مایع و جامد از یکدیگر استفاده می کنند. به عنوان مثال:

 • غذا
 • نوشیدنی
 • مواد شیمیایی
 • دارویی
 • نساجی
 • تصفیه فاضلاب

کاربرد سانتریفیوژهای صنعتی در تاسیسات تصفیه پساب , (ETP) فاضلاب خام خروجی از خانه ها و صنایع می باشد. ETPs از نیروی گریز از مرکز برای جدا سازی مواد و تولید آب پاک یا فاضلاب استفاده می کند. سانتریفیوژهای صنعتی (Decanter) دکانتور نیز برای آبگیری یا ضخیم شدن لجن شهری یا صنعتی مورد استفاده قرارمی گیرد.

انواع سانتریفیوژهای آزمایشگاهی

دو دسته اصلی از سانتریفیوژها وجود دارد:

 1. سانتریفیوژهای استاندارد
 2. سانتریفیوژهای هیدرو سیلیکونی hydro) cyclones)

سانتریفیوژهای استاندارد ذرات را براساس اندازه ذرات، شکل ، چگالی، ویسکوزیته محیط و سرعت روتور جداسازی می کنند. مبنای علمی این تکنیک، اثر جاذبه روی ذرات (از جمله ماکرومولکول ها) در سوسپانسیون است. در پاسخ به نیروی گرانش، دو ذره با جرم وزنی مختلف در یک لوله ته نشین خواهند شد. نیروی گریز از مرکز دستگاه سانتریفیوژ در سرعت بخشیدن به فرایند ته نشینی استفاده می شود و بصورت نیرویی که یک جسم در حال حرکت در مسیر دایره ای روی شی که آن را محدود می کند اعمال می شود، نیروی گریز از مرکز به سمت شعاعی خارج از مرکز چرخش اعمال می شود.

امکانات سانتریفیوژ آزمایشگاهی

سیکلون های هیدرولیکی سانتریفیوژهای صنعتی هستند که از نیروی گریز از مرکز برای جدا کردن عناصر ذره ای براساس اندازه ، شکل و چگالی مختلف استفاده می کنند. مایع فیلتر شده وارد سانتریفیوژ هیدروسیکلون می شود و یک الگوی جریان چرخشی را آغاز می کند. ذرات در این جریان تحت نیروهای گریز از مرکز قرار می گیرند و به این ترتیب به دیواره خارجی سانتریفیوژ کشیده می شوند. سپس آنها به پایین می رسند، در واقع جایی که ذرات از سانتربفیوژ تخلیه می شوند.

مشخصات فنی سانتریفیوژ آزمایشگاهی

بر اساس اندازه ذرات، تفاوت چگالی بین فازهای مایع و جامد، بسته به زمان اقامت در سانتریفیوژهای صنعتی و فاصله لازم برای رسوب گذاری، سانتریفوژ مواد را از مایع جدا می کند. کارایی سانتریفیوژهای صنعتی بستگی به حجم جامدات، عامل شتاب که بستگی به مقدار چرخش روتور و شعاع روتوردارد.

برندهای سانتریفیوژ آزمایشگاهی

تمام مدل ها و برندهای سانتریفیوژ آزمایشگاهی در IranLabX قابل تعمیر هستند. با ما تماس بگیرید.

برندهای دستگاه آب مقطرگیری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آیا با بخش تجهیزات آنالیز پیشرفته‌ی صداپژوهش آشنایی دارید؟ کلیک کنید