ترازوی زرگری سه صفر – ترازوی طلافروشی سه صفر

commentبدون دیدگاه
ترازوی زرگری سه صفر

در سال گذشته بخش قابل توجهی از 1800 مراجعه به شرکت صدراپژوهش، برای خرید ترازوی زرگری سه صفر بوده است. در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی ترازوهای مناسب زرگری، اطلاعاتی را در خدمت شما عزیزان قرار دهیم تا به شما کمک کند یک انتخاب بهتر داشته باشید.

  مشاوره تخصصی خرید ترازو

  در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

  02188391365
  02188391579

  ترازوی زرگری سه صفر چند است؟

  قیمت ترازوی طلافروشی سه صفر به عوامل زیادی بستگی دارد:

  1. برند
  2. ظرفیت
  3. نوع کالیبراسیون
  4. گارانتی

  در نظر داشته باشید که هر کدام از موارد بالا، تاثیر به سزایی در قیمت می‌گذارند. در ادامه به طور خلاصه به بررسی هر کدام از این موارد می‌پردازیم. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که این موارد، مختص ترازوی سه صفر نیست و در مورد تمام ترازوها می‌تواند درست باشد.

  برند یا مارک ترازو

  همانطور که می‌دانید، ترازوهای مورد استفاده در طلافروشی همان ترازوهای آزمایشگاهی هستند که فقط دقتشان دو رقم اعشار است. بنابراین تمام برندهایی که ترازوی آزمایشگاهی تولید می‌کنند، عملا ترازوی طلافروشی نیز تولید می‌کنند.

  از جمله این برندها می‌توان به AND ژاپن، Mettler Toledo سوئیس، Sartorius آلمان و … اشاره کرد. شما وقتی قصد می‌کنید یک ترازوی زرگری سه صفر تهیه کنید، انتخاب‌های زیادی دارید. البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که متاسفانه به دلیل تحریم‌های کشور ایران، بسیاری از این مدل‌ها وارد نمی‌شوند یا اگر هم وارد شوند، قیمت تمام‌شده‌شان بسیار بالا می‌رود.

  یکی از ترازوهایی که بسیار در ایران جاافتاده است، ترازوی AND است. البته برندهای دیگری نظیر RADWAG و KERN نیز در سال‌های اخیر جای خود را در بازار طلا باز کرده‌اند.

  اگر بخواهیم به ترتیب قیمت برندهای مختلف را دسته‌بندی کنیم، به این شرح است:

  1. Mettler Toledo
  2. Sartorius
  3. A&D
  4. Vibra
  5. RADWAG
  6. KERN

  البته برندهای دیگری هم هستند. اما برندهای اصلی همین‌هایی هستند که در بالا لیست شده است. صدراپژوهش با 9 برند معتبر در سراسر دنیا کار می‌کند.

  خرید ترازوی زرگری سه صفر

  برای جواهرسازان، طلاسازان و دیگر متخصصانی که در حوزه فلزات گرانبها کار می‌کنند، سرمایه گذاری روی ترازوی با دقت بالا بسیار مهم است. دقت اندازه گیری‌ها می‌تواند تفاوت قابل توجهی در کیفیت ساخت و ارزش محصول نهایی ایجاد کند. در میان گزینه‌های بی‌شمار موجود، ترازوی زرگری سه صفر به دلیل دقت 0.01 گرم آن محبوبیت پیدا کرده است. با این حال، خرید ترازوی مناسب بدون اشتباه نیست. در این بخش مقاله اشتباهات رایجی که باید هنگام خرید ترازوی زرگری سه صفر از آنها اجتناب کنید را بررسی خواهیم کرد.

  نادیده گرفتن کالیبراسیون و صدور گواهینامه

  یکی از رایج ترین اشتباهاتی که خریداران مرتکب می‌شوند بی توجهی به بررسی کالیبراسیون و تاییدیه ترازوی زرگری سه صفر است. کالیبراسیون تضمین می‌کند ترازو اندازه گیری‌های دقیق و ثابتی را در طول زمان ارائه می‌دهد. به دنبال ترازوهایی باشید که دارای وزنه‌های کالیبراسیون هستند یا فرآیند کالیبراسیون ساده‌ای دارند. علاوه بر این، گواهی از مقامات مربوطه تضمین می‌کند که ترازو از نظر دقت و صحت استانداردهای صنعت را برآورده می‌کند. نادیده گرفتن این جنبه‌ها می‌تواند منجر به اندازه گیری‌های غیر قابل اعتماد و خطاهای بالقوه پرهزینه در کار شما شود.

  بی توجهی به ظرفیت و دقت

  قبل از خرید ترازوی زرگری سه صفر، ظرفیتی که به بهترین وجه با نیاز شما مطابقت دارد را به دقت در نظر بگیرید. ظرفیت به حداکثر وزنی که ترازو می‌تواند تحمل کند اشاره دارد و دقت ترازو درجه بندی بین اندازه گیری‌ها را مشخص می‌کند. انتخاب ترازو با ظرفیت ناکافی یا دقت محدود می‌تواند مانع از توانایی شما در وزن کردن دقیق مواد مختلف شود. انتخاب ترازو با ظرفیت بیش از حد نیز ممکن است دقت را هنگام اندازه‌گیری مقادیر کوچک‌تر به خطر بیندازد. با ارزیابی نیازهای توزین معمولی خود و انتخاب ترازویی که وزن‌های کوچک و بزرگتر را با دقت دلخواه در خود جای دهد، تعادل مناسب را ایجاد کنید.

  بی توجهی به کیفیت و دوام ساخت

  طول عمر و دقت ترازوی زرگری سه صفر به شدت تحت تاثیر کیفیت ساخت و دوام آن است. قیمت ترازوی زرگری سه صفر یک عامل مهم است اما ضروری است که مواد مورد استفاده و ساخت ترازو را به خطر نیندازید. به دنبال مدل‌های ساخته شده از مواد با کیفیت بالا مانند فولاد ضد زنگ برای سکوی توزین و یک قاب محکم باشید. یک ترازوی بادوام نه تنها در برابر سختی‌های استفاده روزانه مقاومت می‌کند بلکه دقت خود را در طول زمان حفظ کرده و ابزاری قابل اعتماد برای اندازه‌گیری‌های دقیق فراهم می‌کند.

  در نظر نگرفتن ویژگی‌ها و سهولت استفاده

  اشتباه دیگری که خریداران اغلب مرتکب می‌شوند عدم توجه به سهولت استفاده و ویژگی‌های اضافی است که با ترازوی زرگری سه صفر ارائه می‌شود. یک رابط کاربر پسند، کنترل‌های بصری و صفحه‌نمایش واضح به تجربه وزن کردن یکپارچه کمک می‌کند. برخی از ترازوها دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند عملکرد وزن، خاموش شدن خودکار و چندین واحد توزین هستند. گردش کار و الزامات خود را ارزیابی کنید تا مشخص کنید کدام ویژگی برای کاربرد خاص شما ضروری است. سرمایه گذاری روی ترازویی با ویژگی‌های مناسب می‌تواند کارایی را افزایش داده و فرآیندهای کاری شما را ساده کند.

  نادیده گرفتن منبع تغذیه و قابلیت حمل

  منبع تغذیه و قابلیت حمل اغلب عوامل نادیده گرفته شده هستند که می‌توانند بر عملی بودن ترازوی زرگری سه صفر تأثیر بگذارند. در نظر بگیرید که ترازو با باتری، برق متناوب یا ترکیبی از هر دو کار می‌کند. ترازوهای با باتری قابل حمل بودن را ارائه می‌دهند اما ممکن است به تعویض مکرر نیاز داشته باشند اما مدل‌های با برق AC عملکرد مداوم را ارائه می‌دهند اما حرکت را محدود می‌کنند. برخی از ترازوها هر دو گزینه را برای تطبیق پذیری بیشتر ارائه می‌دهند. منبع تغذیه‌ای را انتخاب کنید که با فضای کاری و نیازهای وزنی شما هماهنگ باشد. علاوه بر این قابلیت حمل کلی ترازو را ارزیابی کنید، به خصوص اگر در مکان‌های مختلف کار می‌کنید یا به یک راه حل فشرده برای فضای کاری خود نیاز دارید.

  تمرکز صرف بر روی قیمت ترازوی زرگری سه صفر

  قیمت ترازوی زرگری سه صفر بدون شک یک عامل مهم است اما تمرکز صرف بر روی هزینه ترازوی زرگری سه صفر می‌تواند منجر به تصمیم گیری ضعیف شود. مدل‌های ارزان‌تر ممکن است فاقد ویژگی‌های اساسی، دقت کالیبراسیون و دوام باشند که عملکرد طولانی‌مدت ترازو را به خطر می‌اندازد. از سوی دیگر ترازوهای بسیار گران قیمت ممکن است ویژگی‌هایی را ارائه دهند که فراتر از نیاز شما باشد و منجر به هزینه‌های غیر ضروری شود. با در نظر گرفتن ارزش کلی ترازو از نظر دقت، کیفیت ساخت و ویژگی ها، به جای اینکه صرفاً روی قیمت ترازوی زرگری سه صفر تمرکز داشته باشید تعادل ایجاد کنید.

  کلام آخر

  خرید ترازوی زرگری سه صفر با دقت 0.01 گرم نیاز به بررسی دقیق عوامل مختلف دارد تا اطمینان حاصل شود که نیازهای خاص شما را برآورده می‌کند. با اجتناب از اشتباهات رایج که در این مقاله آنها را مرور و بررسی کردیم می‌توانید تصمیم درستی بگیرید. به یاد داشته باشید که ترازوی مناسب به دقت کار شما کمک می‌کند، کارایی را افزایش می‌دهد و در نهایت به کار شما ارزش می‌بخشد. برای تحقیق و ارزیابی گزینه‌های خود وقت بگذارید و روی ترازوی زرگری سه صفری سرمایه گذاری کنید که با نیازهای شما برای توزین دقیق مطابقت دارد.

   مشاوره تخصصی خرید ترازو

   در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

   02188391365
   02188391579

   ظرفیت ترازو

   نکته‌ی بعدی که بر روی قیمت ترازوی طلافروشی تاثیر می‌گذارد، ظرفیت آن است. افراد وقتی به دنبال خرید ترازوی سه صفر زرگری هستند، معمولا یا ظرفیت 600 گرم را تهیه می‌کنند، یا ظرفیت 3 کیلوگرم. البته در نظر داشته باشید که این دو ظرفیت، به دلیل فراوانی برند A&D انقدر زیاد مورد استفاده قرار گرفته و شناخته شده هستند. اگر شما سراغ برندهای بهتر دیگر بروید، حتما با ظرفیت‌های متنوع دیگر نیز روبه‌رو خواهید شد. مثلا یکی از ترازوهای بسیار خوب، ترازوی WLC 200/2000 از برند رادواگ است. این ترازوی فوق‌العاده، دارای دو دقت متفاوت است. از صفر تا 200 گرم را با دقت سه رقم اعشار از 200 گرم تا 2 کیلوگرم را با دقت دو رقم اعشار(سه صفر) اندازه‌گیری می‌کند. نکته‌ی مثبت دیگری که دارد، بحث کالیبراسیون آن است که برنری‌‌‌اش را به طور کامل نسبت به همتای ژاپنی‌اش به رخ می‌کشد.

   در بخش بعد در مورد کالیبراسیون ترازوی سه صفر طلافروشی صحبت می‌کنیم.

   کالیبراسیون ترازوی سه صفر زرگری

   ترازوهای سه صفر اغلب به دلیل این که دقت خیلی بالایی ندارند (مثلا در مقایسه با ترازوهای 6 رقم اعشار)، معمولا کالیبراسیونشان خارجی و به صورت دستی انجام می‌شود. کالیبراسیون خارجی باید توسط خود کاربر دستگاه به صورت دوره‌ای انجام شود. این کار با یک وزنه صورت می‌پذیرد.

   اما در این میان ترازوهایی هستند که به صورت داخلی و اتوماتیک کالیبره می‌شوند. ترازوهای اتوکالیبره به دلیل تکنولوژی و امکانات بالاتری که دارند، طبیعتا گران‌تر هم هستند.

   در نظر داشته باشید که ترازوی wlc 200/2000 رادواگ، اتوکالیبره است و شما علاوه بر این که یک ترازو با دقت بالاتر از دقت‌های مرسوم تهیه می‌کنید، دستگاهتان مجهر به قابلیت کالیبراسیون داخلی نیز هست و این موضوع می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر فرایند کسب و کار شما بگذارد.

   گارانتی‌ ترازوی سه صفر طلافروشی

   ممکن است شما فرد بسیار مرتب و منظمی باشید که از وسایلش به خوبی مراقبت می‌کند. شاید شما وسواس بیش از حدی بر نگداری و سلامت دستگاه‌های خود داشته باشید. شاید …

   علی‌رغم تمام موارد فوق، وقتی ترازو می‌خرید، عملا یک وسیله‌ی الکترونیکی حساس خریده‌اید که به راحتی بر اثر یک نوسان برق (مخصوصا در فصل گرما) ممکن است آسیب ببیند. یا شاید یک روز در حالی که مغازه‌تان شلوغ است و شاگرد شما مشغول معرفی یک قصعه طلا به مشتری‌تان است، یک لحظه دستش به ترازو بخورد و ترازو از روی میز به زمین بیوفتد. در این زمان، باید این امکان وجود داشته باشد که بتوانید ترازوی خود را تعمیر کنید.

   صدراپژوهش تمامی ترازوهای کارکرده و نوی خود را در هنگام فروش به مدت یک سال گارانتی می‌کند.

   واحد ترازوی صدراپژوهش با بیش از 16 سال فعالیت در زمینه‌ی تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی، تجربه‌ی بسیار زیادی در زمینه‌ی تعمیر این ترازوها دارد. کافیست در گوگل عبارت «تعمیر ترازوی زرگری» را جست‌و‌جو کنید تا لینک اول آخرین نمونه‌های تعمیر شده توسط sadratozin را مشاهده‌ نمایید.

   بنابراین در زمان خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید که آیا فروشنده‌ی دستگاه، ترازو را گارانتی می‌کند یا خیر؟

    مشاوره تخصصی خرید ترازو

    در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

    02188391365
    02188391579

    مطالب پیشنهادی

    نظرتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Fill out this field
    Fill out this field
    لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

    فروشگاه ترازوی صدراپژوهش

    برای ورود به فروشگاه ترازوی صدراپژوهش کلیک کنید.
    واحد ترازوی صدراپژوهش شانزده سال در زمینه‌ی تجهیزات آزمایشگاهی سابقه دارد.

    آیا با بخش تجهیزات آنالیز پیشرفته‌ی صداپژوهش آشنایی دارید؟ کلیک کنید