قیمت ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر

folder_openآزمایشگاهی, طلافروشی
commentبدون دیدگاه

ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی با دقت 0/001 یا همان ترازو چهار صفر، وسیله‌ای است که در اغلب آزمایشگاه‌های شیمی، زیست و … استفاده میشود. در صنعت نیز هر جا که پای صنایع سبک به میان آید، به احتمال بسیار زیاد یکی از تجهیزات ترازو چهار صفر است. در ادامه میخواهیم اندکی به این موضوع بپردازیم که قیمت ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر به چه عواملی بستگی دارد. با ما همراه باشید.

قیمت ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر

قیمت ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر

برندهای معروف زیادی هستند که ترازوی آزمایشگاهی با دقت‌های متفاوت تولید می‌کنند. مثلا ترازو AND ژاپن یا ترازوی آزمایشگاهی Sartorius، برندهایی هستند که بعید است فردی ممکن است در آزمایشگاه کار بکند و نامشان را نشنیده باشد. یا ترازو Mettler Toledo برندی است که در اغلب آزمایشگاه‌های دارویی پیدا می‌شود. این برندها معمولا دستهبندیهای یکسانی هم دارند. در این میان چیزی که تاثیر به سزایی در تعیین قیمت ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر میگذارد، قابلیت‌های جانبی، ظرفیت، قدمت کمپانی، قابل اطمینان بودن نتایج، میزان تبلیغات و … آن برند است. در اینجا می‌خواهیم به صورت خلاصه به برخی از این موارد بپردازیم تا در زمان خرید این ترازو، بتوانیم انتخاب بهتری داشته باشیم.

قیمت ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر در ظرفیت‌های متفاوت

همانطور که قبلا هم در بلاگ صدرا پژوهش اشاره کردیم، ظرفیت و دقت ترازو با هم نسبت عکس دارند. از طرفی در یک دقت ثابت، هر چقدر که ظرفیت بالاتر برود، قیمت ترازو هم بیشتر میشود. اگر در مورد یک برند خاص بخواهیم صحبت کنیم، میتوانیم به چهار ترازو از برند Sartorius اشاره کنیم. به جدول زیر دقت نمایید:

برند مدل دقت ظرفیت قیمت
Sartorius QUINTIX613-1S 0.001 g 610 g 3260 $
Sartorius QUINTIX513-1S 0.001 g 510 g 3100 $
Sartorius QUINTIX313-1S 0.001 g 310 g 2290 $
Sartorius QUINTIX213-1S 0.001 g 210 g 2140 $

برای مشاهده‌ی قیمت‌های بیشتر این برند به وبسایت Sartorius مراجعه نمایید.

همانطور که در جدول بالا مشاهده میکنید، واضح است که در یک برند خاص و یک دقت خاص، هر قدر ظرفیت بالاتر میرود، قیمت ترازو هم بالاتر میرود. بنابراین پیش از خرید ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر، حتما از این بابت اطمینان حاصل نمایید که شما به چه ظرفیتی نیاز دارید. معمولا در آزمایشگاه‌ها، ترازو برای کارهای متفاوتی استفاده میشود. شما باید وزن سنگینترین نمونهای که با ترازو وزن میکنید را به عنوان حداقل ظرفیت ترازویتان انتخاب نمایید.

در هنگام تعیین حداقل ظرفیت، وزن ظرفی که نمونه را روی آن میگذارید هم حساب کنید.

این یعنی اگر ماده‌ی نمونه شما در آزمایشگاه 300 گرم است، به واسطه‌ی این که این ماده در ظرفی ریخته میشود و آن ظرف روی ترازو قرار میگیرد، پس ظرفیت ترازوی شما باید بتواند وزن ظرف به علاوه‌‌ی وزن نمونه را پوشش دهد.

تاثیر انواع کالیبراسیون در قیمت ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر

همان‌طور که در مورد سایر ترازوها، موضوع کالیبراسیون یک موضوع تاثیرگذار است، یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی با دقت 0.001، نوع کالیبراسیون آن است. کالیبراسیون خارجی، کالیبراسیون داخلی و اتوکالیبره سه مدل کالیبراسیون هستند که به ترتیب قیمت ترازو را بالا می‌برند.

مثلا ترازوی Radwag مدل PS 600.R1 تنها تفاوتش با ترازوی Radwag مدل PS 600.R2 در این است که اولی کالیبراسیونش خارجی (دستی) است و دومی داخلی. این تنها فرق این دو ترازو است. به خاطر همین تفاوت هم مدل اتوماتیک چند میلیون تومان گران‌تر است.

قیمت ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر با توجه قابلیت‌های حانبی

تا اینجا فقط در مورد مسائلی صحبت کردیم که جزء موارد اساسی بودند. مثلا دقت، ظرفیت یا کالیبراسیون. اما موارد دیگری هم هستند که خیلی اساسی نیستند ولی بر روی قیمت تاثیر میگذارند. این موارد اغلب، مواردی هستند که قرار است کاری بکنند تا شرایط را برای کاربر ترازو راحتتر بکنند.

مثلا این که شما هر بار برای وزنکردن نمونه مجبور باشید محفظه‌ی شیشه‌ای روی ترازو را به صورت دستی باز کنید یا با فشردن یک دکمه به صورت اتوماتیک باز شود از جمله این موارد است. مشخص است که در هر دو حالت، کاربر می‌تواند مقدار وزن را اندازه بگیرد، ولی در حالت دوم این کار برای او راحت‌تر می‌شود.

یا به عنوان مثال، موضوع Leveling ترازو (تراز کردن). این کار در اغلب ترازوهای قدیمی به صورت دستی توسط چند پیچ که در زیر ترازو قرار داشته، انجام می‌شده است. اما امروزه ترازوهای جدید، قابلیت Auto Leveling (تراز اتوماتیک) دارند. همان‌طور که گفتیم، این قابلیت‌ها بیشتر در جهت راحتی استفاده از ترازو هستند. البته نمی‌توان منکر این هم شده که برخی از این قابلیت‌ها به بالاتر رفتن دقت کمک می‌کنند. یعنی شما هر قدر هم دقیق ترازو را Level کنید، اختمالا نمی‌توانید به اندازه‌ی قابلیت اتوماتیک این کار را دقیق انجام دهید.

قابلیت دیگر قابلیت قطعه‌شماری ترازو است. این کار به این صورت انجام می‌شود که شما مثلا 10 قطعه‌ی مشابه روی ترازو قرار می‌دهید و به ترازو اعلام می‌کنید این تعداد برابر 10 است. سپس وزن دیگری روی آن قرار می‌دهید و این بار ترازو به شما اعلام می‌کند که این وزن معادل چند عدد قطعه است. همین کار به این سادگی، کاری است که به عنوان قابلیت قطعه‌شماری در ترازوها شناخته می‌شود.

از دیگر مسائل تاثیرگذار در قیمت ترازوی دیجیتال یک هزارم، فابلیت اتصال به کامپیوتر است. ترازوها به شیوه‌ها و با پورت‌های متفاوتی به کامپیوتر و پرینتر وصل می‌شوند.

تاثیر قابلیت تعمیر

یک سوال مهم. محصولی که خریداری می‌کنید، اگر مشکلی پیدا کند باید چه کنید؟ کمپانی تولیدکننده به شما خدمات پس از فروش می‌دهد؟ همیشه بی‌دقتی‌ها باعث بروز مشکلات فنی نمی‌شوند. شما در حال خرید یک محصول الکترونیکی هستید و هر چیزی ممکن باعث شود محصول شما خراب شود. آیا جایی هست که بتواند ترازوی شما را درست کند؟

صدرا پژوهش ابتدا پشتیبان فنی محصولات شماست، بعد از آن فروشنده!

صدرا پژوهش با توجه به دارا بودن یک تیم فنی قوی در زمینه‌ی تعمیر ترازوی آزمایشگاهی، تمامی کالاهای خود را در هنگام فروش به مدت یک سال گارانتی می‌کند.

در زیر می‌توانید بخشی از ترازوهای تعمیر شده در صدرا پژوهش را مشاهده نمایید:

تعمیر ترازوی Sartorius

برای مشاهده‌ی آخرین نمونه‌های تعمیر این برند کلیک کنید.

تعمیر ترازوی Mettler Toledo

برای مشاهده نمونه‌های تعمیر ترازوی Mettler Toledo کلیک کنید.

تعمیر ترازوی Acculab

آخرین نمونه‌های تعمیر ترازوی Acculab در صدرا پژوهش

تعمیر ترازوی AND

ترازوهای AND کاربرد بسیار زیادی در طلافروشی‌ها دارند. برای مشاهده‌ی آخرین تعمیرات AND کلیک کنید.

تعمیر ترازوی Ohaus

برای مشاهده‌ی آخرین نمونه های تعمیر ترازوی Ohaus کلیک کنید.

تعمیر سایر برندهای ترازوی آزمایشگاهی

تعمیر ترازوهای چینی و متفرقه در صدرا پژوهش

در صورتی که قصد خرید یا تعمیر ترازو برای آزمایشگاه یا طلافروشی خود دارید، کلیک کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

درگیر برند نشوید

این جمله توضیح خودش است. یعنی چی؟ یعنی این که اگر ترازویی را پیدا کردید که تمام نیازهای شما را بررسی می‌کرد و از صحت و سلامتش مطمئن بودید و همین مدل ترازو در برند مورد نظر شما قیمتش دوبرابر بود، تعلل نکنید. ترازوی اول را بخرید. شرکت‌ها برای تبلیغاتشان هزینه‌های جدی می‌کنند و هدفشان این است که شما بنا به هر دلیلی آن‌ها را انتخاب کنید. کاری می‌کنند که اگر محصول آن ها را نخریدید، حس بدی داشته باشید. پس وارد این بازی نشوید. بگردید و ببینید دقیقا چه ترازویی به دردتان می‌خورد و همان را تهیه نمایید.

البته این نکته هم در نظر داشته باشید که معروف شدن یک برند در سطح جهانی، نمی‌تواند فقط تخت تاثیر تبلیغات باشد و حتما از یک حداقل‌هایی برخوردار است. خیلی وقت‌ها سلامت و فابل‌اطمینان‌بودن یک ترازو است که قیمت آن را متفاوت می‌کند. این‌ها تمامش مسائلی است که خودتان باید بررسی نمایید. البته در صورت نیاز به مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با صدرا پژوهش تماس بگیرید تا کارشناسان ما بهترین راهنمایی را در اختیار شما قرار دهند.

برای مشاهده‌ی فروشگاه ترازوی صدرا پژوهش کلیک کنید.

سخن آخر

در این مقاله در مورد عوامل تاثیرگذار قیمت در هنگام خرید ترازوی آزمایشگاهی چهارصفر پرداختیم. باعث خشنودی ماست که سوالات و نظرات شما را در پایان همین صفحه مشاهده کنیم. آیا شما تا به حال از این مدل ترازو استفاده کرده‌اید؟ اگر پاسختان مثبت است، خوشحال می‌شویم آن را با ما در میان بگذارید. کارشناسان صدرا پژوهش در اسرع وقت به شما پاسخ خواهد داد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست