ترازوی چهار رقم اعشار – ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی با دقت 0.0001

folder_openآزمایشگاهی
commentبدون دیدگاه

  مشاوره تخصصی خرید ترازو

  ترازوی چهار رقم اعشار

  ترازوی چهار رقم اعشار با نام‌های متفاوتی شناخته می‌شود. به ترازویی با این دقت، ترازوی پنج صفر یا ترازوی یک ده هزارم هم گفته می‌شود. علت این نام‌گذاری هم این است که این ترازو قادر است تا 0/0001 گرم، وزن ماده را اندازه بگیرد. نام تجاری این محصول ترازوی آنالیتیک (Analytical Balance) است.

  برندهای زیادی هستند که ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی با دقت 0.0001 تولید می‌کنند.‌ اما در این میان تعدادی از برندها خیلی معروف هستند. اگر با کاربران آزمایشگاه‌های شیمی صحیت کنید، حتما نام ترازو آزمایشگاهی a&d به گوششان خورده است. A&D یک برند ژاپنی است که از سال 1977 (حدود 43 سال) در مورد ترازوهای آزمایشگاهی فعالیت می‌کند. برند دیگری که افراد آزمایشگاهی آن را به خوبی می شناسند، ترازوی حساس سارتریوس است. Sartorius یک کمپانی آلمانی است که حدودا 150 قدمت دارد. همین طور در مورد برند Mettler Toledo. ترازوی آزمایشگاهی متلر تولدو که یکی از معروف‌ترین ترازوها در میان آزمایشگاه‌های دارویی است. البته ناگفته نماند که جزو برندهای گران هم هست.

  اصطلاح ترازوی Analytical یک اصطلاحی است که برندهای مختلف با تعریف یکسان به کار نمی‌برند. به طور کل اگر به دنبال دقت 0.0001 گرم در میان این برندها هستید، باید مطابق جدول زیر دنبال ترازوها بگردید:

  برند دقت مدل
  A&D 0.0001 g
  1. GX-A
  2. GF-A
  3. MC
  4. BM
  5. GH
  6. HR-I
  7. GR
  8. HR-AZ
  9. HR-A
  Sartorius 0.0001 g
  1. Cubis® II Analytical Balance
  2. Secura® Analytical Balances
  3. Quintix® Analytical Balances
  4. Entris® II Analytical Balances
  5. Practum® Analytical Balances
  METTLER TOLEDO 0.0001 g
  1. Excellence
  2. Advanced
  3. Standard

  البته این نکته را در نظر داشته باشید که تمام دسته‌بندی‌های فوق ترازوی چهار رقم اعشار نیستند. مثلا ترازوهای A&D سری BM شامل ترازوهایی است از دقت 0/000001 تا 0/0001 . ولی اگر شما بخواهید ترازوی یک ده هزارم تهیه نمایید، باید از بین سری‌های موجود انتخاب کنید. برای مشاهده‌ی اطلاعات ترازوی AND به وبسایت رسمی این شرکت مراجعه نمایید.

   مشاوره تخصصی خرید ترازو

   واردات ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی با دقت 0.0001

   البته تمام ترازوهایی که در وبسایت‌ کمپانی‌ها می‌بینید، وارد نمی‌شوند. این نکته خیلی مهم است. گاهی اوقات افراد وارد سایت‌های تولیدکنندگان می‌شوند و یک ترازو را انتخاب می کنند. بعد در داخل کشور به دنبالش می گردند و آن را پیدا نمی‌کنند. در اینجا دو کار می‌توان انجام داد. اول این که اقدام به وارد کردن ترازو کرد. دوم این که با گرفتن مشاوره، بهترین مدل را جایگزین انتخاب اول کرد. به گونه‌ای که تمامی نیازهای شما برطرف گردد.

   صدرا پژوهش با سابقه‌ای شانزده ساله، آماده‌ی خدمات‌رسانی به شما در هر دو زمینه است. برای گرفتن مشاوره‌ی رایگان در زمینه‌ی ترازوهای آزمایشگاهی با ما تماس بگیرید.

   در صورتی که نیاز به تهیه‌ی ترازوی چهار رقم اعشار دارید و هنوز نتوانستید برند مطلوب خود را پیدا کنید، وارد صفحه‌ی  خرید ترازوی آزمایشگاهی شوید و از ستون سمت راست (در موبایل در قسمت بالای صفحه) فیلتر مربوط به دقتِ 0.0001 را بزنید تا تمام ترازوهای موجود با این دقت را مشاهده نمایید. خوبی این روش این است که شما در هنگام خرید محصول، به هیچ‌وجه درگیر نام برند نمی‌شوید و می‌توانید بر اساس قابلیت‌های مطلوب خوب، ترازو را انتخاب نمایید.

   وقتی ترازو می‌خرید، فقط ترازو نمی‌خرید

   یعنی چی؟ یعنی اینکه شما وقتی یک ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی با دقت 0.0001 تهیه می‌کنید، این وسیله در کنار خودش به چیزهای دیگری نیاز دارد. مثلا یکی از آن وسائل، وزنه‌ی کالیبراسیون است. همانطور که می‌دانید، ترازوها پس از چند بار وزن‌کردن، یا بر اثر جابجایی یا تعییرات دمایی، نیاز به کالیبراسیون دارند. برای این مورد شما نیاز به یک وزنه‌ی دقیق دارید که ترازوی خود را کالیبره کنید. البته امروزه ترازوهای جدید یا مجهز به سیستم کالیبراسیون داخلی هستند، یا اگر هم نباشند، در کنارشان یک وزنه هست و شما در هنگام خرید آن وزنه را هم می‌خرید. اما به هر جال ممکن است شما اقدام به خرید یک ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی دست دوم بکنید. در این صورت بعید است که فروشنده در کنار ترازوی کارکرده‌ی خود، یک وزنه هم به شما بدهد.

   مورد دیگر که در مورد ترازوهای آنالیتیک صدق می‌کند، میز توزین است. این موضوع در بین تمام برندها یکسان است که شما برای کار با ترازوی چهار رقم اعشار نیاز به یک میز توزین دارید یا اگر میز توزین محصوص هم نبود، حداقل به یک میزی که کاملا استیبل باشد و لرزش نداشته باشد، نیاز دارید.

   گارانتی ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی با دقت 0.0001

   مطلب دیگر این که وقتی ترازو می‌خرید، باید خدمات پس از فروش آن را هم بخرید. این مطلب در مورد ترازوها خیلی اتفاق می‌افتد که بر اثر یک اشتباه کاربر یا بر اثر یک ضربه یا هر چیز دیگری، ترازو ایراد پیدا می‌کند و شما نیاز دارید که ترازو تعمیر شود. این دقیقا همان اتفاقی است که در مورد ترازوهای چینی خیلی بعید است. یعنی اگر خراب شود، خیلی بعید است که تعمیر شود. به همین دلیل علی‌رغم ارزانی این ترازوها، اصلا برای خرید توصیه نمی‌شوند.

   صدرا پژوهش ابتدا پشتیبان فنی ترازوی شماست؛ سپس فروشنده‌ی ترازو!

   شرکت صدرا پژوهش با بیش از شانزده سال سابقه در زمینه تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی، با افتخار ابتدا پشتیبان فنی ترازوی شماست سپس فروشنده‌ی ترازو. این همان دلیلی است که تمام ترازوهای شرکت صدرا پژوهش – چه کارکرده و چه نو – در هنگام فروش به مدت یک سال گارانتی می‌شوند. برای مشاهده‌ی آخرین نمونه‌های تعمیر ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی در صدرا پژوهش به لینک‌های زیر مراجعه نمایید:

   تعمیر ترازوی Sartorius

   برای مشاهده‌ی آخرین نمونه‌های تعمیر این برند کلیک کنید.

   تعمیر ترازوی Mettler Toledo

   برای مشاهده نمونه‌های تعمیر ترازوی Mettler Toledo کلیک کنید.

   تعمیر ترازوی Acculab

   آخرین نمونه‌های تعمیر ترازوی Acculab در صدرا پژوهش

   تعمیر ترازوی KERN

   آخرین نمونه‌های تعمیر ترازوی KERN در صدرا پژوهش

   تعمیر ترازوی AND

   ترازوهای AND کاربرد بسیار زیادی در طلافروشی‌ها دارند. برای مشاهده‌ی آخرین تعمیرات AND کلیک کنید.

   تعمیر ترازوی Ohaus

   برای مشاهده‌ی آخرین نمونه های تعمیر ترازوی Ohaus کلیک کنید.

   تعمیر ترازوی RADWAG

   جهت مشاهده‌ی آخرین تعمیرات RADWAG در صدراپژوهش کلیک کنید.

   تعمیر ترازو Electronic Balance

   جهات مشاهده‌ی آخرین تعمیرات این برند کلیک کنید.

   در صورتی که قصد خرید یا تعمیر ترازو برای آزمایشگاه یا طلافروشی خود دارید، کلیک کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

   سخن پایانی

   در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه در مورد ترازوی یک ده هزارم صحبت کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و باعث خوشحالی ماست که سوالات و نظرات شما را در پایین همین صفحه مشاهده کنیم. کارشناسان ما در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ خواهند داد.

   نظرتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   این فیلد را پر کنید
   این فیلد را پر کنید
   لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

   آیا با بخش تجهیزات آنالیز پیشرفته‌ی صداپژوهش آشنایی دارید؟ کلیک کنید