قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم – ترازو سه صفر آزمایشگاهی

folder_openآزمایشگاه, طلافروشی
commentبدون دیدگاه

یکی از مرسوم‌ترین ترازوهای دقیق که کاربرد گسترده‌ای در آزمایشگاه‌ها، صنایع و طلافروشی‌ها دارد، ترازوی آزمایشگاهی سه صفر یا همان ترازوی 0.01 گرم است. در این مطلب قصد داریم اندکی در مورد این محصول و به طور کل عوامل تاثیرگذار در قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم صحبت کنیم تا در وقت نیاز، بتوانیم خرید بهتری داشته باشیم. با ما همراه باشید.

قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم

قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم

اگر «قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم» سوال شماست، باید به شما آفرین گفت. علت این موضوع هم این است که وقتی فردی قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم را جستجو می‌کند، یعنی فارغ از برند خاص دنبال ترازوی مناسب برای کار خودش است. بارها در صدراتوزین شاهد این موضوع بوده‌ایم که افراد به واسطه‌ی این که مثلا دنبال یک مدل خاص از برند A&D بوده‌اند، پیشنهادات خوب از برندهای دیگر را نادیده گرفته‌اند. البته نقطه‌ی قوت صدراتوزین این است که این شرکت نماینده‌ی هیچ برند خاصی نیست و اصطلاحا با تمام این برندها کار می‌کند. اتفاقا یکی از دلایل این که همیشه می‌توانیم بهترین پیشنهادات رو به مشتری بدهیم همین است.

به عنوان مثال ممکن است شما چند سال با ترازوی AND مدل EK-610i کار کرده‌ و از آن راضی باشید. خب. حالا سوال این است. آیا تمام ترازوهای AND خوب است؟ یا فقط این ترازو خوب است؟ یا اصلا ترازوی مشابه EK610 در برند Sartorius از ترازوی شما بهتر است و شما از آن اطلاع ندارید. بعضی از سایت‌ها به صورت علمی و تجربی به قیاس میان ترازوهای مشابه از یک برند می پردازند. مثلا وبسایت Accurate Shooter یک انجمن گفت‌و‌گو دارد که به مقایسه‌ی ترازوی «A&D مدل FX 120i» و ترازوی «Sartorius مدل Entris 64-1s» پرداخته است.

به خاطر همین، بهترین کاری که در زمان خرید ترازو می‌توانید انجام دهید، این است که فارغ از برند، به قابلیت‌ها دقت کنید و در نهایت نظرات افراد را در مورد آن محصول بخوانید. حالا برویم سر اصل صحبت؛ یعنی معیارهای تعیین قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم. این موضوع بستگی به چند عامل دارد که در ادامه می‌گوییم.

البته یک نکته را هم مد نظر داشته باشید. آن هم اینکه شما هر قدر هم به قابلیت‌ها توجه کنید، در نهایت به چند ترازو در چند برند متفاوت می‌رسید. اینجا باید بین برندها انتخاب کنید. مثلا در طلافروشی‌ها ترازو and ژاپن یک برند بسیار جاافتاده است. ولی در میان آزمایشگاهی‌ها این‌گونه نیست و بیشتر افراد تمایلشان به ترازوی آزمایشگاهی sartorius است. البته در آزمایشگاه‌هایی که توان مالی بالاتری در تامین تجهیزات دارند، ترازو mettler toledo بیشتر استفاده می‌شود.

تاثیر ظرفیت در قیمت ترازوی یک صدم

به طور کلی این قاعده در ترازوها وجود دارد که دقت ترازو با قیمت آن نسبت مستقیم و با ظرفیتش نسبت عکس دارد. یعنی هر قدر دقت بالاتر برود، قیمت هم بالاتر می‌رود. ولی وقتی در مورد قیمت ترازوی یک صدم صحبت می‌کنیم، یعنی دقیقا دنبال یک دقت خاص هستیم. در اینجا به این صورت می‌شود که هر قدر ظرفیت بالاتر می‌رود، قیمت هم بالاتر می‌رود. طبیعی هم هست. اگر دو عدد ترازو داشته باشیم که دقتشان یکی باشد، ولی یکی ظرفیتش 600 گرم و دیگری ظرفیتش 3 کیلوگرم باشد، طبیعتا ترازوی 3 کیلویی قیمتش باید بالاتر باشد. زیرا امکان بیشتری را به کاربر برای اندازه‌گیری می‌دهد.

نوع کالیبراسیون در قیمت ترازوی یک صدم تاثیر دارد

ما به طور کل در ترازوها سه مدل کالیبراسیون داریم که هر کدام از این‌ها می‌توانند در قیمت ترازو تاثیر بگذارند. 1- کالیبراسیون خارجی 2- کالیبراسیون داخلی 3- اتوکالیبره

این سه مورد به ترتیب قیمت ترازو را بالا می‌برند. کالیبراسیون خارجی ابتدایی‌ترین مدل کالیبراسیون است و حالت اتو کالیبره، بالاترین حالت. بنابراین ترازوهایی که اتو کالیبره هستند نسبت به ترازوهای دیگر قیمت بالاتری دارند.

دیگر قابلیت‌های موثر در قیمت ترازو سه صفر آزمایشگاهی

از دیگر موارد تعیین‌کننده‌ی قیمت می‌توان به قابلیت قطعه‌شماری، قابلیت تعیین چگالی، قابلیت اتصال به کامپیوتر و … اشاره کرد. البته همان طور که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم، نباید صرفا به دنبال ترازویی بگردیم که قابلیت بیشتری داشته باشد.

فرض کنید شما در یک آزمایشگاه فعالیت می‌کنید که برای مراحل پیش‌آماده‌سازی نمونه‌ی آنالیز، نیاز به ترازو دارید. خب. آیا واقعا قابلیت قطعه‌شماری به درد شما می‌خورد؟ قطعا نه.

یا به طور مثال وقتی ترازو را برای اندازه‌گیری یک نمونه در کنار دستگاه نیاز دارید، آیا این که ترازو قابل حمل باشد یا باتری‌خور باشد، احتمالا خیلی به کار شما نمی‌آید.

قابلیت تعمیر

این موضوع از نکاتی است که در هنگام خرید ترازو، کمتر کسی به آن توجه می‌کند. این که در صورت خرابی ترازو، آیا آن قابل تعمیر است یا نه؟ آیا مشتری اول و آخر آن خودتان هستید یا امکان درست‌شدنش است؟ البته تشخیص این موضوع خیلی هم سخت نیست. با یک جستجوی ساده در وب و مطالعه‌ی نظرات دیگران می‌توانید تا حدی نسبت به این ماجرا اشراف پیدا کنید.

صدراتوزین ابتدا پشتیبان فنی محصولات شماست، بعد از آن فروشنده!

در زیر می‌توانید بخشی از ترازوهای تعمیر شده در صدراتوزین را مشاهده نمایید:

تعمیر ترازوی Sartorius

برای مشاهده‌ی آخرین نمونه‌های تعمیر این برند کلیک کنید.

تعمیر ترازوی Mettler Toledo

برای مشاهده نمونه‌های تعمیر ترازوی Mettler Toledo کلیک کنید.

تعمیر ترازوی Acculab

آخرین نمونه‌های تعمیر ترازوی Acculab در صدراتوزین

تعمیر ترازوی AND

ترازوهای AND کاربرد بسیار زیادی در طلافروشی‌ها دارند. برای مشاهده‌ی آخرین تعمیرات AND کلیک کنید.

تعمیر ترازوی Ohaus

برای مشاهده‌ی آخرین نمونه های تعمیر ترازوی Ohaus کلیک کنید.

تعمیر سایر برندهای ترازوی آزمایشگاهی

تعمیر ترازوهای چینی و متفرقه در صدراتوزین

در صورتی که قصد خرید یا تعمیر ترازو برای آزمایشگاه یا طلافروشی خود دارید، کلیک کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

شیوه‌ی انتخاب درست

حال که موارد فوق را متوجه شدیم، وقت آن رسیده که به صورت عملیاتی بررسی کنیم و ببینیم کدام ترازو بیشتر برای ما مناسب است. اگر بخواهیم به طور خلاصه و تیتروار این مراحل را بگوییم، به این صورت است که:

  1. ابتدا دقت مورد نیاز خود را بررسی می‌کنیم. (که با توجه به عنوان این صفحه، ما این کار را قبلا انجام داده‌ایم)
  2. سپس ظرفیت مورد نیاز خود را تعیین می‌کنیم. به این نکته دقت بفرمایید که ظرفیت انتخابی شما باید تمام کارهای داخل مجموعه‌تان را پوشش دهد. مثلا اگر یک آنالیز ما نمونه‌اش 600 گرم است و دیگری 1 کیلوگرم، پس باید دنبال یک ترازوی یک کیلویی بگردیم.
  3. قابلیت‌های مورد نیاز خود را استخراج می‌کنیم. آیا ترازوی ما در آزمایشگاه مستقر است؟ یا باید آن را برای اندازه‌گیری نمونه به جاهای مختلف ببریم؟ آیا ترازوی ما برای وزن کردن یک نمونه است یا باید قطعه‌شمار باشد؟ آیا کار ما به گونه‌ای است که باید مثلا 10 بار نمونه را وزن کنیم و تمام این‌ها در ترازو ذخیره شود؟ تمام این موراد را بررسی و استخراج می‌کنیم.
  4. حالا که نیاز خود را شناختیم، وارد بازار ترازو می‌شویم و بدون در نظر گرفتن نام برند، بررسی می‌کنیم که کدام ترازو پاسخگوی نیازهای ماست.

آیا می‌دانستید در فروشگاه ترازوی صدراتوزین، این امکان را دارید که ترازوها را بر اساس دقت، ظرفیت و … دسته‌بندی کنید؟

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه عوامل تاثیرگذار بر قیمت ترازو سه صفر آزمایشگاهی را بررسی کنیم. البته بسیاری از این موارد در مورد سایر دقت‌های ترازو هم صادق است. باعث خوشحالی ماست که نظرات و سوالات شما را در پایان همین صفحه مشاهده کنیم. کارشناسان صدراتوزین در اسرع وقت به آن پاسخ می‌دهند.

برچسب‌ها: , , , , , ,

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست