قیمت ترازوی سه صفر آزمایشگاهی و زرگری

folder_openآزمایشگاهی, طلافروشی
commentبدون دیدگاه

در این مطلب قصد داریم اندکی در مورد قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم و دلایل تفاوت آن با قیمت ترازوی زرگری سه صفر صحبت کنیم. اگر قصد خرید این ترازو را دارید، این مطلب می‌تواند به شما برای خریدی بهتر کمک کند. با ما همراه باشید.

قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم

قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم

اگر «قیمت ترازوی آزمایشگاهی یک صدم» سوال شماست، باید به شما آفرین گفت. علت این موضوع هم این است که وقتی فردی این سوال را می‌پرسد، به این معنی است که فارغ از برندی خاص، به دنبال ترازوی مناسب برای کار خودش است. بارها در صدرا پژوهش شاهد این موضوع بوده‌ایم که افراد به واسطه‌ی این که مثلا دنبال یک مدل خاص از برند A&D بوده‌اند، پیشنهادات خوب از برندهای دیگر را نادیده گرفته‌اند. البته نقطه‌ی قوت صدرا پژوهش این است که این شرکت نماینده‌ی هیچ برند خاصی نیست و با تمام این برندها کار می‌کند. اتفاقا یکی از دلایل این که همیشه می‌توانیم بهترین پیشنهادات رو به مشتری بدهیم هم همین موضوع است.

به عنوان مثال ممکن است شما چند سال با ترازوی AND مدل EK-610i کار کرده‌ و از آن راضی باشید. خب. حالا سوال این است. آیا تمام ترازوهای AND خوب است؟ یا فقط این ترازو خوب است؟ یا اصلا ترازوی مشابه EK610 در برند Sartorius از ترازوی شما بهتر است و شما از آن اطلاع ندارید. بعضی از سایت‌ها به صورت علمی و تجربی به قیاس میان ترازوهای مشابه از یک برند می پردازند. مثلا وبسایت Accurate Shooter یک انجمن گفت‌و‌گو دارد که به مقایسه‌ی ترازوی «A&D مدل FX 120i» و ترازوی «Sartorius مدل Entris 64-1s» پرداخته است.

به خاطر همین، بهترین کاری که در زمان خرید ترازو می‌توانید انجام دهید، این است که فارغ از برند، به قابلیت‌ها دقت کنید و در نهایت نظرات افراد را در مورد آن محصول بخوانید. حالا برویم سر اصل صحبت؛ یعنی معیارهای تعیین قیمت ترازو یک صدم. این موضوع بستگی به چند عامل دارد که در ادامه می‌گوییم.

البته یک نکته را هم مد نظر داشته باشید. آن هم اینکه شما هر قدر هم به قابلیت‌ها توجه کنید، در نهایت به چند ترازو در چند برند متفاوت می‌رسید. اینجا باید بین برندها انتخاب کنید. مثلا در طلافروشی‌ها ترازو and ژاپن یک برند بسیار جاافتاده است. ولی در میان آزمایشگاهی‌ها این‌گونه نیست و بیشتر افراد تمایلشان به ترازوی آزمایشگاهی sartorius است. البته در آزمایشگاه‌هایی که توان مالی بالاتری در تامین تجهیزات دارند، ترازو mettler toledo بیشتر استفاده می‌شود.

تاثیر ظرفیت در قیمت ترازوی یک صدم

به طور کلی این قاعده در ترازوها وجود دارد که دقت ترازو با قیمت آن نسبت مستقیم و با ظرفیتش نسبت عکس دارد. یعنی هر قدر دقت بالاتر برود، قیمت هم بالاتر می‌رود. ولی وقتی در مورد قیمت ترازوی یک صدم صحبت می‌کنیم، یعنی دقیقا دنبال یک دقت خاص هستیم. در اینجا به این صورت می‌شود که هر قدر ظرفیت بالاتر می‌رود، قیمت هم بالاتر می‌رود. طبیعی هم هست. اگر دو عدد ترازو داشته باشیم که دقتشان یکی باشد، ولی یکی ظرفیتش 600 گرم و دیگری ظرفیتش 3 کیلوگرم باشد، طبیعتا ترازوی 3 کیلویی قیمتش باید بالاتر باشد. زیرا امکان بیشتری را به کاربر برای اندازه‌گیری می‌دهد.

کالیبراسیون ترازو سه صفر آزمایشگاهی قیمت آن را تغییر می‌دهد

ما به طور کل در ترازوها سه مدل کالیبراسیون داریم که هر کدام از این‌ها می‌توانند در قیمت ترازو تاثیر بگذارند. 1- کالیبراسیون خارجی 2- کالیبراسیون داخلی 3- اتوکالیبره

این سه مورد به ترتیب قیمت ترازو را بالا می‌برند. کالیبراسیون خارجی ابتدایی‌ترین مدل کالیبراسیون است و حالت اتو کالیبره بالاترین حالت. بنابراین ترازوهایی که اتو کالیبره هستند نسبت به ترازوهای دیگر قیمت بالاتری دارند.

این یکی از نکاتی است که در هنگام خرید می‌تواند تاثیرگذار باشد و ما پیش از خرید باید خوب در موردش اطلاع کسب کنیم. زیرا همین موضوع می‌تواند اختلاف قیمت چند میلیون تومانی ایجاد کند. باید ببینیم امکان خرید وزنه‌ی استاندارد در کنار ترازو داریم یا نه؟ اگر می توانیم که یک وزنه تهیه کنیم و برای هر بار کالیبراسیون ترازو، از وزنه استفاده کنیم، احتمالا به صرفه تر است که ترازویی بگیریم که کالیبره اش خارجی یا دستی باشد. اما گاهی اوقات موضوع امکان نیست. یعنی فضایی وجود دارد که باید خطا خیلی کم باشد. در این حالت بهتر است از ترازوهای اتو کالیبره یا کالیبره داخلی استفاده کنیم. زیرا عموما وزنه هایی که در داخل ترازوها قرار دارد، E2 هستند. یعنی بالاترین سطح استاندارد را پاس می کنند.

دیگر قابلیت‌هایی که قیمت ترازوی سه صفر آزمایشگاهی را تغییر می‌دهند

از دیگر موارد تعیین‌کننده‌ی می‌توان به قابلیت قطعه‌شماری، قابلیت تعیین چگالی، قابلیت اتصال به کامپیوتر و … اشاره کرد. البته همان طور که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم، نباید صرفا به دنبال ترازویی بگردیم که قابلیت بیشتری داشته باشد.

فرض کنید شما در یک آزمایشگاه فعالیت می‌کنید که برای مراحل پیش‌آماده‌سازی نمونه‌ی آنالیز، نیاز به ترازو دارید. خب. آیا واقعا قابلیت قطعه‌شماری به درد شما می‌خورد؟ قطعا نه!

یا به طور مثال وقتی ترازو را برای اندازه‌گیری یک نمونه در کنار دستگاه نیاز دارید، آیا این که ترازو قابل حمل باشد یا باتری‌خور باشد، احتمالا خیلی به کار شما نمی‌آید. بنابراین باز هم باید تاکید کرد که همواره نباید به دنبال قابلیت‌های بیشتر ترازو بود. زیرا این قابلیت‌ها اغلب به درد شما نمی‌خورند؛ اما می‌توانند خیلی قیمت ترازوی سه صفر آزمایشگاهی را بالا ببرند.

 قابلیت تعمیر ترازو

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که احتمالا شنیده‌اید. «هنوز انقدر ثروتمند نشده ام که جنس ارزان بخرم» این موضوع از نکاتی است که در هنگام خرید ترازو، کمتر کسی به آن توجه می‌کند. این که در صورت خرابی ترازو، آیا آن قابل تعمیر است یا نه؟ اگر در بازار به دنبال این محصول گشته باشید، حتما دیده‌اید در حالی که رنج قیمت یک محصول خاص بین 10 تا 12 میلیون تومان است، یک نفر پیدا می شود و آن محصول را به قیمت 2 میلیون تومان به شما پیشنهاد می دهد. بعضی ها در این مواقع بدون این که دلیل این ارزانی را پرس و جو کنند، آن محصول را می خرند.

حقیقت ماجرا این است که صدرا پژوهش با یک تجربه‌ی 16 ساله‌ی تعمیر و نگهداری، با این قشر زیاد سر و کار داشته است. اگر بخواهیم خیالتان را راحت کنیم، باید بگوییم که اگر فردی با ما تماس بگیرد و بگوید که یک ترازوی چینی خراب دارد و می خواهد تعمیر کند، ما همان پشت تلفن خیلی محترمانه خواهش می کنیم که ترازو را برای ما نفرستد. چون بالای 90 درصد تعمیر نمی شود.

وقتی ترازو می‌خرید، آیا مشتری اول و آخر آن خودتان هستید؟ آیا در صورت خرابی امکان درست‌شدنش است؟ البته تشخیص این موضوع خیلی هم سخت نیست. با یک جستجوی ساده در وب و مطالعه‌ی نظرات دیگران می‌توانید تا حدی نسبت به این ماجرا اشراف پیدا کنید.

صدرا پژوهش ابتدا پشتیبان فنی محصولات شماست، بعد از آن فروشنده!

در زیر می‌توانید بخشی از ترازوهای تعمیر شده در صدرا پژوهش را مشاهده نمایید:

تعمیر ترازوی Sartorius

برای مشاهده‌ی آخرین نمونه‌های تعمیر این برند کلیک کنید.

تعمیر ترازوی Mettler Toledo

برای مشاهده نمونه‌های تعمیر ترازوی Mettler Toledo کلیک کنید.

تعمیر ترازوی Acculab

آخرین نمونه‌های تعمیر ترازوی Acculab در صدرا پژوهش

تعمیر ترازوی AND

ترازوهای AND کاربرد بسیار زیادی در طلافروشی‌ها دارند. برای مشاهده‌ی آخرین تعمیرات AND کلیک کنید.

تعمیر ترازوی Ohaus

برای مشاهده‌ی آخرین نمونه های تعمیر ترازوی Ohaus کلیک کنید.

تعمیر سایر برندهای ترازوی آزمایشگاهی

تعمیر ترازوهای چینی و متفرقه در صدرا پژوهش

در صورتی که قصد خرید یا تعمیر ترازو برای آزمایشگاه یا طلافروشی خود دارید، کلیک کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

دلیل تفاوت قیمت ترازوی زرگری سه صفر و ترازوی سه صفر آزمایشگاهی

اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم، این دو ترازو از نظر ساختاری هیچ تفاوتی با هم ندارند. یعنی شرکت‌ها، ظاهر ترازو، تکنولوژی ساخت و … همه و همه یکسان هستند. تفاوت این دو ترازو در قابلیت‌های آن‌هاست و همین موضوع است که بر روی قیمت آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

مثلا ترازوی مدل gf-3000 هم در آزمایشگاه استفاده می‌شود و هم در طلافروشی. این ترازو تا ظرفیت 3 کیلوگرم را با دقت 0.01 گرم اندازه می گیرد.

شیوه‌ی انتخاب درست

حال که موارد فوق را متوجه شدیم، وقت آن رسیده که به صورت عملیاتی بررسی کنیم و ببینیم کدام ترازو بیشتر برای ما مناسب است. اگر بخواهیم به طور خلاصه و تیتروار این مراحل را بگوییم، به این صورت است که:

  1. ابتدا دقت مورد نیاز خود را بررسی می‌کنیم. (البته که با توجه به عنوان این صفحه، ما این کار را قبلا انجام داده‌ایم)
  2. سپس ظرفیت مورد نیاز خود را تعیین می‌کنیم. به این نکته دقت بفرمایید که ظرفیت انتخابی شما باید تمام کارهای داخل مجموعه‌تان را پوشش دهد. مثلا اگر یک آنالیز ما نمونه‌اش 600 گرم است و دیگری 1 کیلوگرم، پس باید دنبال یک ترازوی یک کیلویی بگردیم. به این نکته توجه کنید که ظرفیت خیلی می‌تواند بر روی قیمت ترازوی دیجیتال سه صفر تاثیر بگذارد.
  3. قابلیت‌های مورد نیاز خود را استخراج می‌کنیم. آیا ترازوی ما در آزمایشگاه مستقر است؟ یا باید آن را برای اندازه‌گیری نمونه به جاهای مختلف ببریم؟ آیا ترازوی ما برای وزن کردن یک نمونه است یا باید قطعه‌شمار باشد؟ آیا کار ما به گونه‌ای است که باید مثلا 10 بار نمونه را وزن کنیم و تمام این‌ها در ترازو ذخیره شود؟ تمام این موراد را بررسی و استخراج می‌کنیم.
  4. حالا که نیاز خود را شناختیم، وارد بازار ترازو می‌شویم و بدون در نظر گرفتن نام برند، بررسی می‌کنیم که کدام ترازو پاسخگوی نیازهای ماست.

آیا می‌دانستید در فروشگاه ترازوی صدرا پژوهش، این امکان را دارید که ترازوها را بر اساس دقت، ظرفیت و … دسته‌بندی کنید؟

در صورتی که قصد استعلام قیمت ترازو 3 صفر را دارید کلیک کنید. کارشناسان ما بهترین ترازوها را متناسب با بودجه شما معرفی می کنند.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم کمی در مورد دقت، ظرفیت، کالیبراسیون و سایر عوامل تاثیرگذار در قیمت ترازوی سه صفر صحبت کنیم.

لطفا در صورتی که نظر یا سوالی درباره‌ی این موضوع دارید، پایین همین صفحه برای ما یادداشت کنید تا کارشناسان فنی و فروش صدرا پژوهش در اسرع وقت پاسخ آن را بدهند. فراموش نکنید که نظرات شما، ما را در ارائه‌ی خدمات بهتر یاری می‌کند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست