ترازوی آزمایشگاهی متلر تولدو ؛ انتخابی متفاوت

folder_openآزمایشگاهی
commentبدون دیدگاه

ترازوی آزمایشگاهی متلر تولدو یکی از ترازوهای پرکاربرد دقیق در انواع و اقسام صنایع و آزمایشگاه‌هاست. کمتر کسی است که در این حوزه‍‌ها فعالیت داشته باشد و نام این برند را نشنیده باشد. دراین مطلب سعی داریم که اندکی در مورد این ترازو و خصوصیات آن صحبت کنیم. در این صورت اگر قصد خرید آن را دارید، احتمالا انتخاب بهتری خواهید داشت. با ما همراه باشید.

آیا ترازوی آزمایشگاهی متلر تولدو قابل اعتماد است؟

آیا ترازوی آزمایشگاهی متلر تولدو قابل اعتماد است؟

این سوال خیلی سوال خوبیست. اگر شخصی این سوال را بپرسد، مشخص است که مقداری تحربه‌ در زمینه‌ی کارهای آزمایشگاهی دارد و می‌داند که اگر یک ترازو پاسخ‌های قابل اعتماد ندهد تا چه میزان می‌تواند بر روی نتایج آزمایشگاه، تاثبر بگذارد و در نهایت منجر به نتایج نادرست شود.

در پاسخ به این پرسش شاید خوب است بگوییم که ترازو متلر تولدو از نظر دقت اندازه‌گیری، شاید در بین 4 ترازوی اول دنیا قرار داشته باشد. چرا نمی‌گوییم دقیق‌ترین ترازو است؟ زیرا برندهای مطرح دیگری مانند Sartorius و A&D هم ترازوهای بسیار دقیقی دارند. مثلا کمپانی Sartorius حدود 150 سال است که ترازو تولید می‌کند و این عدد را به هیچ وجه نمی‌شود از کنارش گذشت. ولی با این حال شرکت متلر هم یکی از شرکت‌های قدیمی است.

بنابراین ما به این قسمت ماجرا نمی‌توانیم شکی داشته باشیم. زیرا ترازوی متلر سوئیس انقدر سابقه دارد که نشود دقتش را زیر سوال برد. (بر خلاف ترازوهای چینی جدید که وارد بازار ایران شده‌اند.) حال که موضوع دقت و قابل اعتماد بودن نتایج را بررسی کردیم، به دیگر فاکتورها می‌پردازیم.

برای استعلام موجودی و قیمت ترازوی متلر تولدو کلیک کنید.

دقت ترازوی متلر

مهم‌ترین عاملی که ترازوهای آزمایشگاهی را به یکی از حساس‌ترین تجهیزات مورد استفاده در حوزه‌های مختلف تبدیل کرده است، دقت و حساسیت این ابزارها است (در مقاله‌ی دقت ترازوی آزمایشگاهی، به‌ طور مفصل به این موضوع پرداخته و اهمیت آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم). ترازوی متلر تولدو جزو حساس‌ترین و دقیق‌ترین ترازوهای آزمایشگاهی تولید‌شده در جهان محسوب می‌شود و این موضوع، نقش بسیار پررنگی در افزایش محبوبت این دستگاه بر عهده داشته است.

کمپانی متلر تولدو، محصولات خود را در دقت‌های اندازه‌گیری مختلفی تولید می‌کند. دقت ترازوهای آزمایشگاهی متلر، حتی به یک‌ده‌میلیونیم گرم (0/1 میکروگرم) نیز می‌رسد و به همین دلیل نیز این ترازوها در حوزه‌های بسیار حساس مانند آزمایشگاه‌های شیمی و داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر دقت، تولیدات کمپانی متلر، از نظر ظرفیت نیز انواع مختلفی دارند که این موضوع نیز به‌نوبه‌ی خود، به گستردگی کاربرد ترازوی متلر در حوزه‌های مختلف منجر شده است.

برای استعلام موجودی و قیمت ترازوی دیجیتال متلر کلیک کنید. در فروشگاه ترازوی صدرا پژوهش می‌توانید ترازوها را بر اساس دقت، ظرفیت و دیگر قابلیت‌های مورد نیازتان مشاهده نمایید.

قابلیت تعمیر ترازو متلر تولدو

یکی از نکاتی که در هنگام خرید ترازو یا به طور کل هر وسیله‌ای اهمیت دارد، این است که در صورت خرابی آن محصول، آیا امکان تعمیر آن وجود دارد یا نه؟

امروزه برندهای بسیار زیادی با قیمت‌های پایین ترازو تولید می‌کنند. اگر چرخی در بازار ترازو بزنید، خواهید دید که ترازوهای چینی با قیمت بسیار پایین وجود دارند. اما این ترازوها جدا از دقت بسیار پایین‌شان، یک مشکل اساسی دارند. آن هم این که مشتری اول و آخرشان خودتان هستید. به عبارتی اگر بعد از مدتی به مشکل بخورند، در نود درصد اوقات قابل تعمیر نیستند.

شانزده سال سابقه شوخی نیست. ترازوی چینی نخرید!

اما موضوع تعمیر و پشتیبانی فنی در مورد ترازوی متلر به این صورت نیست. بر خلاف ترازوهای چینی، برند متلر یک برند کاملا قابل اطمینان است و در صورت خرابی، بالای 90 درصد تعمیر می‌شود. برای مشاهده‌ی آخرین نمونه‌های تعمیر ترازوی متلر در صدرا پژوهش کلیک کنید.

انواع ترازو Mettler Toledo

انواع ترازو متلر تولدو

کمپاتی متلر، ترازوهای آزمایشگاهی خود را در انواع و مدل‌های گوناگونی تولید کرده و برای استفاده در حوزه‌های مختلف، روانه‌ی بازارهای فروش می‌کند. ترازوهای این برند را از نظر ظاهری می‌توان به دو دسته‌ی: ترازوهای محفظه‌دار و ترازوهای بدون محفظه تقسیم کرد. از نظر قابلیت اتصال این ترازوها به دستگاه‌های جانبی نیز، ترازوهای متلر تولدو به دو دسته‌ی قابل اتصال، غیرقابل اتصال تقسیم می‌شوند. برخی از انواع ترازوهای آزمایشگاهی متلر، از قابلیت توزین درصدی نیز برخوردار هستند که با توجه به این موضوع نیز می‌توان این ترازوها را به دو گروه مجزا تقسیم کرد. با این حال تقسیم‌بندی ترازوها مطابق با وبسایت متلر به صورت زیر است:

 1. ترازوی آنالیتیک
 2. ترازوی فوق میکرو
 3. ترازوی میکرو
 4. ترازوی دقیق
 5. ترازوی طلافروشی

البته این نکته را باید مد نظر داشته باشید که تقسیم‌بندی فوق صرفا بر اساس دقت و گنجایش نیست. مثلا شما در طلافروشی از ترازوهای 0.01 گرم و 0.001 گرم استفاده می‌کنید. حالا این ترازوها با این دقت در دسته‌های 1، 4 و 5 می‌گنجند. اما چیزی که باعث شده متلر برای ترازوی طلافروشی، یک دسته جداگانه قرار دهد، امکانات اضافه ای است که روی آن است. یعنی دسته‌بندی شرکت متلر بیشتر بر اساس صنعت است تا دقت و ظرفیت.

بنابراین ممکن است شما برای آزمایشگاه خود، یک ترازوی 0.001 گرم نیاز داشته باشید و آن را در میان ترازوهای طلافروشی پیدا کنید. در این قسمت بیشتر سعی کنید به قابلیت های مورد نیاز خود برسید تا به مسائل مطرح‌شده در دسته‌بندی های سایت.

برای اطلاع از موجودی، قیمت یا پشتیبانی فنی ترازوی Mettler Toledo کلیک کنید.

ترازوی آزمایشگاهی متلر تولدو چه قابلیت‌هایی دارد؟

قیمت ترازوی متلر
در نگاه اول شاید اینطور به نظر برسد که ترازوی متلر تولدو بخاطر نام و آوازه‌ و تبلیغات این برند است که به شهرتی جهانی دست یافته است؛ اما با کمی تحقیق و تمرکز روی قابلیت‌های این ترازو، مطمئن خواهید شد که متلر تولدو، نان بازوی خود را می‌خورد و تنها دلیل شهرت آن، توانایی‌های این دستگاه است. تعدادی از مهم‌ترین قابلیت‌ها و مزایای ترازوهای متلر به شرح زیر هستند:

 • دقت و سرعت بسیار بالای توزین
  ترازوی آزمایشگاهی متلر، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با دقتی بسیار بالا، وزن نمونه‌ی توزین را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.
 • استحکام بدنه‌ی ترازو
  قطعات به‌کار رفته در ساخت این ترازو، از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و این موضوع سبب شده است تا خود ترازو نیز استحکام بسیار خوبی داشته باشد.
 • امکان اتصال به کیت دانسیته
  اتصال ترازوهای متلر به کیت دانسیته، از جمله مزایای قابل‌توجه این دستگاه است و کار کاربران را برای سنجش چگالی مواد، راحت می‌کند.
 • قابلیت توزین در واحدهای وزنی متفاوت
  ترازوهای آزمایشگاهی متلر قادر هستند مواد را در واحدهای وزنی مختلف توزین کنند و این موضوع سبب شده است که این ترازوها در حوزه‌های مختلف کاربرد داشته باشند.
 • مجهز به قطعه‌ی شمارشگر
  شمارشگر داخلی در ترازوی آزمایشگاهی متلر تولدو، برای شمارش قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرد و این موضوع نیز یکی دیگر از مزایای این ترازوی محبوب به‌شمار می‌رود.امکان محاسبه‌ی چگالی

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم مواردی را ذکر کنیم که به شما در جهت یک خرید بهتر کمک کند. باعث خوشحالی ما خواهد بود که نظرات و سوالات شما را در پایین همین صفحه ببینیم. کارشناسان شرکت صدرا پژوهش به سرعت به موارد درج شده در بخش نظرات پاسخ می‌دهند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست