قیمت ترازوی چهارصفر آزمایشگاهی – 0.001 گرم

commentبدون دیدگاه
ترازوي ديجيتال آزمايشگاهي با دقت 0.001

بصورت مفصل درباره انواع ترازوی ۴ صفر آزمایشگاهی در پایین صحبت خواهیم کرد. اما اجازه بدهید یک جمع بندی سریع برای شما که وقت کافی برای مطالعه همه متن ندارید داشته باشم. ترازوی آزمایشگاهی ۴ صفر با توجه به 3 فاکتور اساسی قیمت گذاری می شود: برند، حجم، امکانات اضافی. اگر برند معتبری مثل متلر یا سرتریوس خریداری کنید درکنار کیفیت خوب قیمت بالا را می پردازید. اگر ترازوی ۳ صفر ۱ کیلیویی بخرید قیمت بالاتری نسبت به ترازوی ۲۲۰ گرمی خواهد داشت و اگر دارای امکاناتی مثل کیت دانسیته و امکان رطوبت سنجی و غیره باشد نیز گرانتر خواهد بود.

یکی از ترازوهای بسیار پرکاربرد در صنایع و مجموعه‌های آزمایشگاهی، ترازو با دقت 0.001 است. این ترازو کاربرد گسترده‌ای در صنایع پتروشیمی، معدنی، خاک، فولاد، غذایی، جواهرات و … به خصوص در بخش‌های کنترل کیفی و تحقیقاتی آن‌ها دارد. در صورتی که قصد خرید ترازوی آزمایشگاهی برای مجموعه‌ی خود دارید و می‌خواهید یک خرید خوب داشته باشید، با توجه به بالا بودن قیمت ترازوی چهار صفر بهتر است ابتدا این مطلب را مطالعه نمایید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

  مشاوره تخصصی خرید ترازو

  در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

  02188391365
  02188391579

  ترازوی چهار صفر تا چند رقم اعشار را اندازه می‌گیرد؟

  در همین ابتدا باید بگوییم که بر خلاف تصور برخی افراد، ترازوی چهار صفر به ترازویی گفته می‌شود که توانایی اندازه‌گیری تا سه رقم بعد از اعشار را دارد. بنابراین نتیجه‌ی توزین شما مثلا عدد 122.236 گرم است.

  این ترازو را برای انجام چه کاری و صنعتی تهیه می‌کنید؟

  با توجه به مراجعات گسترده به شرکت صدراپژوهش برای خرید ترازو، برخی از صنایع و کسب و کارهایی که اقدام به خرید این ترازو می‌کنند را در ادامه مطرح می‌کنیم:

  • آزمایشگاه‌های پلیمر
  • آزمایشگاه‌های شیمی
  • آزمایشگاه‌های خاک – توزین نمونه‌ی شاهد و محلول‌سازی
  • کارخانه‌جات رنگ و رزین
  • تولیدی لوله‌های پلاستیکی
  • اندازه‌گیری سیلیس
  • تولیدی لوازم آرایش
  • واحد تحقیق و توسعه‌ی داروسازی‌ها (R&D)
  • پژوهشکده‌های نفت
  • پتروشیمی‌ها
  • تولیدی‌های شیشه‌ی دارویی برای اندازه‌گیری دانسیته
  • آزمایشگاه‌های پاتوبیولوژی
  • صنایع غذایی از جمله آدامس‌سازی، کیک‌سازی و …
  • کارخانه‌جات فولاد

  این تنها بخشی از صنایعی بودند که از ترازوی 4 صفر استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که این ترازو با توجه به دقتی که دارد، بیشتر در بخش‌های R&D (تحقیق و توسعه) و QC (کنترل کیفی) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  حال باید با توجه به فرایندی که قرار است ترازو انجام دهد، نیازهای خود را بررسی کنیم و ببینیم که در نهایت ترازو باید چه خصوصیاتی داشته باشد. به عنوان مثال اگر شما در کارخانه‌ی شیلات فعالیت دارید، به احتمال زیاد باید از ترازویی استفاده کنید که ضد آب باشد. یا اگر در فضایی هستید که تغییرات رطوبت و دما زیاد است، باید ترازویی تهیه کنید که قابلیت smart lab داشته باشد.

  کاربرد گسترده‌ی ترازو با دقت 0.001

  بر خلاف تعدادی از ترازوهایی که کاربردهای انحصاری در صنایع محدودی دارند، این ترازو به واسطه‌ی دقت میانی خود، در بسیاری از صنایع قابل استفاده است. به طور مثال ترازوی میکرو، ترازویی نیست که بتوان به راحتی تهیه کرد یا اصلا آن قدر ظرفیت ندارند که بشود از آن‌ برای هر کاری استفاده کرد.

  از آن طرف هم همین‌طور است. مثلا ترازویی با دقت یک رقم بعد از اعشار، اصلا مناسب کار در بسیاری از آزمایشگاه‌های کنترل کیفی و تحقیقاتی نیست. هر چند که این ترازوها دارای ظرفیت‌های بالایی هستند، اما دقت لازم را تامین نمی‌کنند.

  از این جهت می‌گوییم که ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی با دقت 0.001 یک ترازوی مناسب برای بسیاری از صنایع است. زیرا هم دقت حداقلی را تامین می‌کند، هم ظرفیت نسبتا خوبی ارائه می‌دهد. این ترازو در برندهای مختلف تا ظرفیت 2100 گرم هم عرضه می‌شود.

  به این نکته باید توجه داشت که در یک برند مشخص، هر قدر ظرفیت بالاتر برود، قیمت ترازوی دیجیتال با دقت 0.001 گرم هم بالاتر می‌رود. البته این موضوع در مورد تمام دقت‌ها صادق است. یعنی در یک دقت ثابت، ظرفیت و قیمت با هم نسبت مستقیم دارند.

  قابلیت‌های ترازوی 4 صفر

  امروز ترازوهای موجود در بازار، هر کدام از قابلیت‌هایی دارند که آن‌ها را از بقیه متمایز می‌سازد. بنابراین شما باید پیش از اقدام به خرید ترازوی آزمایشگاهی، نسبت به نیازهای خود آگاهی پیدا کنید تا بتوانید با توجه به بودجه‌ی در نظر گرفته‌شده، بهترین خرید را انجام دهید. در نظر داشته باشید که بودن یا نبودن هر کدام از این امکانات در قیمت ترازوی دیجیتال 4 صفر تاثیر می‌گذارد. در ادامه به معرفی برخی از این قابلیت‌ها می‌پردازیم.

  کالیبراسیون داخلی یا خارجی

  این موضوع به خصوص در توزین‌های حساس اهمیت بالایی پیدا می‌کند. قابلیت اتوکالیبره به این صورت است که شما برای کالیبراسیون ترازو نیازی به وزنه‌ی خارجی ندارید. یعنی از قبل کارخانه‌ی سازنده، یک وزنه داخل ترازو قرار داده است و شما با فشردن یک دکمه، ترازو را کالیبره می‌کنید.

  در نظر داشته باشید که این قابلیت، قیمت ترازوی دیجیتال 4 صفر را تا حدی بالا می‌برد. با این حال برخی برندها مانند RADWAG این قابلیت را با قیمت پایین‌تری نسبت به رقبا ارائه می‌دهند. پیشنهاد می‌شود برای مطالعه‌ی بیشتر در زمینه‌ی کالیبراسیون داخلی ترازو، مقاله‌ی «ترازوی اتوکالیبره چیست؟» را مطالعه نمایید.

  محفظه‌ی شیشه‌ای

  در ترازو با دقت 0.001 این یک قابلیت انتخابی است و کاملا بستگی به فضایی دارد که شما کار توزین را انجام می‌دهید. به عنوان مثال اگر جریان هوا در محیط توزین زیاد باشد، عملکرد توزین را با مشکل مواجه می‌سازد. در نظر داشته باشید که این محفظه در بعضی از برندها به همراه ترازو عرضه می‌شود و در برخی دیگر به عنوان یک قابلیت جانبی، در ازای دریافت هزینه‌ی جداگانه ارائه می‌شود. مثلا برند رادواگ، این محفظه را جداگانه می‌فروشد.

  قابلیت Smart Lab

  این قابلیت به خصوص در فضاهایی کاربرد دارد که دما و رطوبت به طور دائم تغییر می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید، این تغییرات موجب می‌شود وزن به درستی و دقیق نمایش داده نشود. قابلیت Smart Lab به این شکل است که هنگام تغییر دما و رطوبت، این موارد را وارد محاسبه‌ی وزن می‌کند و در نهایت جواب دقیق را نمایش می‌دهد.

  پورت‌های خروجی دستگاه

  اغلب ترازوهای جدید چند خروجی مختلف برای وصل شدن ترازو به دستگاه‌های دیگر دارند. از جمله این خروجی‌ها می‌توان به پورت‌های USB و RS-232 اشاره کرد.

  در نظر داشته باشید که نمایشگرهای دوم شرکت صدراپژوهش با پورت RS-232 به ترازو متصل می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در در مورد نمایشگر جانبی صدراپژوهش، کلیک کنید.

  قابلیت تعریف پروفایل برای چند کاربر

  یکی دیگر از موضوعاتی که این روزها برای کاربران آزمایشگاهی اهمیت پیدا کرده است، این است که در یک آزمایشگاه، چند کاربر مختلف از یک ترازو برای کارهایشان استفاده می‌کنند و هرکدام می‌خواهند تنظیمات خود را روی ترازو اعمال کنند. بنابراین این نیاز به وجود آمده است که هر کاربر یک پروفایل جداگانه داشته باشد.

  دقت کنید که هر برند تنها در تعداد محدودی از سری‌های تولیدشده‌اش، این قابلیت‌ها را قرار می‌دهد.

  برندهای تولیدکننده‌ی ترازو یک هزارم

  در نظر داشته باشید که با توجه به گستره‌ی استفاده از این ترازو، تقریبا تمام برندهای مطرح در دنیا، ترازوهای متنوعی در این دقت دارند. A&D ژاپن، Sartorius آلمان، Mettler Toledo سوئیس، RADWAG لهستان، KERN آلمان و … تمام این سازندگان معروف، در این دقت، ترازوهای زیادی دارند. البته باید این نکته را هم مد نظر قرار داد که با توجه به شرایط خاص واردات در ایران از جمله تحریم‌ها و افزایش نرخ ارز، بسیاری از این مدل‌ها وارد نمی‌شود. بنابراین نمی‌توان به راحتی وارد وبسایت سازندگان شد و هر مدلی را انتخاب کرد و در نهایت توقع داشت که فروشندگان داخلی آن محصول را داشته باشند.

  البته صدراپژوهش این امکان را ایجاد کرده است که در صورت نیاز به هر کدام از انواع ترازو که در داخل ایران موجود نیست، ثبت سفارش شما را انجام دهد و حداکثر ظرف دو ماه محصول به دست شما برسد.

  نکته‌ی دیگری که در مورد صدراپژوهش وجود دارد این است که این شرکت نماینده‌ی هیچ کدام از برندها نیست. بنابراین با تمام این برندها کار می‌کند. این مساله شرایطی را به وجود آورده است که وقتی شما برای خرید ترازو به این مجموعه مراجعه می‌کنید، با هیچ اصراری برای خرید یک برند خاص مواجه نمی‌شوید. ابتدا کارشناسان فروش از شما تمام اطلاعات لازم در زمینه‌ی نیازهای کاری‌تان را می‌پرسند. سپس با توجه به آن نیازها، بهترین انتخاب را پیش پای شما قرار می‌دهند.

  شما می‌توانید ترازوهای مختلف را از نزدیک ببینید، با توابع مختلف آن‌ها آشنا شوید و در نهایت بهترین موردی که مناسبتان است را انتخاب کنید.

  دقت کنید همیشه این طور نیست که اگر یک برند معروف‌تر باشد، حتما تمام ترازوهایش بهتر است. ما در صدراپژوهش به واسطه‌ی تجربه‌ی 16 ساله در زمینه‌ی تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی، پزشکی، صنعتی و ابزار دقیق، بارها با این موضوع روبه‌رو شدیم که یک ترازو از یک برند غیر معروف، کیفتی به مراتب بهتر از مشابه خودش در برند معروف رقیب دارد. بنابراین سعی کنید موضوع برند را در آخرین مرحله لحاظ کنید. زیرا تمرکز بر برند از ابتدا، می‌تواند انتخاب‌های شما را بسیار محدود کند.

  خرید ترازوی یک هزارم

  با توجه مطالب بیان شده در بالا، اگر قصد خرید ترازوی یک هزارم دارید، به یکی از دو روش زیر می‌توانید اقدام نمایید:

  1. با کارشناسان فروش شرکت صدراپژوهش تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار دهید تا بهترین انتخاب را پیش روی شما قرار دهند.
  2. فرم اطلاعات زیر را پر کنید تا در اسرع وقت پس از بررسی‌های لازم با شما تماس بگیریم.

   مشاوره تخصصی خرید ترازو

   در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

   02188391365
   02188391579

   مطالب پیشنهادی

   نظرتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   این فیلد را پر کنید
   این فیلد را پر کنید
   لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

   فروشگاه ترازوی صدراپژوهش

   برای ورود به فروشگاه ترازوی صدراپژوهش کلیک کنید.
   واحد ترازوی صدراپژوهش شانزده سال در زمینه‌ی تجهیزات آزمایشگاهی سابقه دارد.

   آیا با بخش تجهیزات آنالیز پیشرفته‌ی صداپژوهش آشنایی دارید؟ کلیک کنید