ترازوی سه صفر؛ ترازوی دو رقم اعشار؛ ترازوی یک صدم

commentبدون دیدگاه
ترازوی سه صفر

شاید پرکاربردترین دقت در میان ترازوها،ترازوی سه صفر، ترازوی دو رقم اعشار یا همان ترازوی یک صدم باشد. در این مطلب کمی در مورد این محصول پر استفاده صحبت می کنیم. در صورتی که قصد خرید این ترازو را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید. پیش از ادامه‌ی مطالعه، تعدادی از ترازوهای موجود در صدراپژوهش را مشاهده می‌کنیم.

  مشاوره تخصصی خرید ترازو

  در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

  02188391365
  02188391579

  ترازوی سه صفر یعنی چی؟

  موضوع نام‌گذاری ترازوی سه صفر، موضوعی مناقشه‌برانگیز است و اغلب افراد در صنایع مختلف را به اشتباه می‌اندازد. حقیقت ماجرا این است که این نامگذاری هیچ مبنای علمی ندارد و صرفا یک عبارت مصطلح در بازار تجهیزات آزمایشگاهی و طلافروشی است. بنابراین باید بر سر این موضوع قرارداد کنیم که ترازوی سه صفر به ترازویی گفته می‌شود که قادر به خواندن دو رقم بعد از اعشار است. این ترازو با نام ترازوی یکصدم گرم نیز شناخته می‌شود.

  کاربرد ترازوی سه صفر در صنایع آزمایشگاهی

  این ترازو قبل از همه، یک ترازوی آزمایشگاهی محسوب می‌شود که در اغلب آزمایشگاه‌های شیمی، زیست، داروسازی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریبا شاید آزمایشگاهی را نتوان نام برد که این ترازو در آن کارایی نداشته باشد. البته باید در نظر داشت که آزمایشگاه‌ها معمولا ترازویی را تهیه می‌کنند که اغلب نیاز‌های آن‌ها را برآورده سازد. یعنی اگر برای یک کار نیاز به دقت یک هزارم داشته باشند و برای کار دیگر نیاز به دقت یک صدم، در نتیجه برای پایین آوردن هزینه و بهینه‌سازی فضای آزمایشگاه، یک ترازوی یک هزارم تهیه می‌کنند تا نیازهای هر دو بخش را پوشش دهد.

  ترازوی سه صفر آزمایشگاهی اصولا خیلی تفاوت آن چنانی با باقی ترازوهای سه صفر ندارد. اما به هر حال گاهی اوقات کمپانی‌های سازنده‌ی دستگاه، ترازو را متناسب با یک صنعت خاص تولید می‌کنند. مثلا یکی از ویژگی‌های ترازوها که در برخی از آن‌ها هست، قابلیت اندازه‌گیری وزن حیوانات است. همان‌طور که می‌دانید، زمانی که یک حیوان – مثلا یک موش – را روی ترازو قرار می‌دهید و قصد دارید وزن آن را اندازه بگیرید، به واسطه‌ی این که موش دائما حرکت می‌کند، عدد روی ترازو هیچ وقت فیکس نمی‌شود. در نتیجه با ترازوهای عادی قادر به این کار نخواهید بود.

  در اینجا تولیدکننده‌گان ترازو یک قابلیت روی ترازو قرار داده‌اند به نام Animal Weighing. این قابلیت به این صورت است که پس از قرار دادن حیوان روی ترازو، پس از مدتی با توجه به حرکات آن حیوان، ترازو با توجه به ماکزیمم و مینیمم فشاری که به کفه وارد می‌شود، وزن او را محاسبه می‌کند.

  خب این قابلیت روی همه‌ی ترازوها نیست. و اگر ترازویی این قابلیت را داشته باشد، طبیعتا نسبت به همتای خود که این قابلیت را ندارد، گران‌تر می‌شود.

  ترازوهای طلافروشی در ایران باید سه صفر باشند

  موضوع دقت ترازو در هنگام فروش طلا، یکی از موضوعات مهم است که البته در هر کشور متفاوت است. طبق قرانین برخی کشورها، دقت یک ترازوی طلافروشی باید حداقل سه رقم بعد از اعشار باشد. اما در ایران، حداقل دقت لازم برای ترازوی طلا سه صفر است.

  موضوع تفاوت دقت در کشورهای مختلف به عوامل زیادی بستگی دارد که در اینجا قصد پرداخت به آن را نداریم. فقط به همین میزان بسنده می‌کنیم که ارزش طلا با توجه به پول آن کشور می‌تواند بر روی این موضوع تاثیر بگذارد.

  برای مشاهده‌ی لیست موجودی ترازوی زرگری سه صفر در صدراپژوهش کلیک کنید.

  از دیگر جاهایی که در صنعت طلا، ترازوی دو رقم اعشار استفاده می‌شود، کارگاه‌های طلاسازی است.

   مشاوره تخصصی خرید ترازو

   در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

   02188391365
   02188391579

   کالیبراسیون ترازوی دو رقم اعشار

   اغلب ترازوهای دو رقم اعشار، کالیبراسیونشان به صورت دستی انجام می‌شود. البته در این میان هستند سازندگانی که ترازوی یکصدم اتوکالیبره تولید می‌کنند. اما به واسطه‌ی این که دقت دو رقم اعشار خیلی دقت بالایی نیست، خرید ترازوی یکصدم اتوکالیبره آن چنان شاید به صرفه نباشد.

   با این حال در نظر داشته باشید که شرکت‌هایی مانند رادواگ لهستان، ترازوهای اتوکالیبره‌شان خیلی قیمت بالاتری ندارد. در نتیجه اگر امکان خرید ترازوی اتوکالیبره با قیمت پایین را داشتید، درنگ نکنید. زیرا کالیبراسیون داخلی به دلایل زیادی خیلی دقیق‌تر از کالیبره‌ی خارجی است.

   برندهای ترازوی یک صدم

   تقریبا تمام برندهای مطرح دنیا در زمینه‌ی ترازو، این دقت را تولید می‌کنند. همان‌طور که در بالا هم اشاره شد، این دقت، پرکاربردترین دقت در میان ترازوهای دیجیتال دقیق است.

   البته قیمت‌ها متفاوت است. بخشی از این تفاوت قیمت از کارایی و تکنولوژی ترازو می‌آید. اما بخش دیگگری از تبلیغات، شناخت مشتری از آن برند، قدمت برند و عواملی از این دست ناشی می‌شود. بنابراین این موضوع کاملا محتمل است که یک ترازو از یک برند غیر معروف، کارایی بسیار بهتری از مشابه خود در برند معروف داشته باشد. اما به واسطه‌ی اعتمادی که آن برند معروف در میان مشتریان ایجاد کرده است، اکثر افراد تمایل به خرید از برند معروف‌تر را داشته باشند.

   این یکی از موضوعاتی است که می‌تواند مشتری را در هنگام خرید بسیار آشفته کند و به واسطه‌ی معروفیت یک برند، نتواند انتخاب درست داشته باشد. خبر خوش این است که ما این مشکل را در صدراپژوهش تا حدی کرده‌ایم.

   شما ضمن امکان مشاهده‌ی برندهای مختلف از نزدیک، این امکان را نیز دارید که نیازهای کاری خود را به کارشناسان فروش کجکوعه اعلام نمایید و کارشناسان ما با توجه به شناختی که از ترازوها دارند، بهترین و مناسب‌ترین مدل را به شما معرفی نمایند. صدراپژوهش نماینده‌ی هیچ برندی نیست. یعنی به صورت انحصاری کار نمی‌کند. بنابراین با تمام برندها کار می‌کند و موجودی دارد.

   صدراپژوهش نماینده‌ی هیچ برندی نیست و با تمام برندها کار می‌کند.

   در صورت نیاز به استفاده از واحد ترازوی صدراپژوهش با ما در ارتباط باشید.

    مشاوره تخصصی خرید ترازو

    در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

    02188391365
    02188391579

    مطالب پیشنهادی

    نظرتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این فیلد را پر کنید
    این فیلد را پر کنید
    لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

    فروشگاه ترازوی صدراپژوهش

    برای ورود به فروشگاه ترازوی صدراپژوهش کلیک کنید.
    واحد ترازوی صدراپژوهش شانزده سال در زمینه‌ی تجهیزات آزمایشگاهی سابقه دارد.

    آیا با بخش تجهیزات آنالیز پیشرفته‌ی صداپژوهش آشنایی دارید؟ کلیک کنید