تعمیر دستگاه آب مقطر گیری

انجام کلیه خدمات تعمیر آب مقطر گیری در شرکت ایران لب ایکس در سریع ترین زمان ممکن با صرف کمترین هزینه

مشکلات عمومی دستگاه آب مقطر گیری

طبق تجربه ما در تعمیر این دستگاه، اغلب دستگاه های خراب یکی از ایرادهای زیر را دارند:

 • دستگاه روشن نمی شود.
 • دستگاه آب مقطر نمی دهد.
 • مقدار آب مقطر خروجی کم است
 • بخار زیاد و غیرعادی از دستگاه خارج می شود.
 • ترموستات سوخته است.

اگر شما هم از افرادی هستید که یکی از مشکلات بالا را دارید، می توانید پس از هماهنگی با دفتر مرکزی شرکت صدرا پژوهش پارس دستگاه را ارسال نمایید.

اعلام هزینه

پس از ارسال دستگاه توسط مشتری، در کمتر از 24 ساعت عیب‌یابی و اعلام هزینه انجام می‌شود.لازم به ذکر است که در صورت عدم تمایل مشتری برای تعمیر، دستگاه بدون پرداخت وجه عودت داده می‌شود.

دستگاه آب مقطر گیری چیست؟

دستگاه های نمک زدایی برای حذف نمک ها و سایر مواد معدنی از آب یا جامدات استفاده می شود، بطور معمول در مقطر گیری آب آشامیدنی، میدان نفتی و جداسازی فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند.

در تجهیزات نمک زدایی آب از سه تکنولوژی اساسی استفاده می گردد.

سیستم های نمک زدایی (آب مقطر گیری) حرارتی، آب را به بخار یا جامد تبدیل می کنند سپس توسط جداسازی فیزیکی، فاز جدید از محلول نمکی باقیمانده جدا میشود و باعث می شود که آب جدا شده به مایع بازگردد. اجزاء در سیستم های نمک زدایی فیزیکی در طول حرکت در واکنش با یک گرادیان خارجی مانند غشاء جدا می گردد. سیستم های نمک زدایی شیمیایی از فرآیندهای شیمیایی استفاده می کنند، اما معمولا با سیستم های غشاء یا تقطیردر ارتباط هستند.

مشخصات تجهیزات آب مقطر گیری

 • مواد ساختمانی
 • محدوده دما
 • دامنه فشار
 • استفاده از پوشش مقاوم در برابر خوردگی

مشخصات فنی دستگاه آب مقطر گیری

سه پروسه تجاری عمده برای تجهیزات آب مقطر گیری وجود دارد: سیستم های تقطیر و غشاء.

 1. فرایند های تقطیر چند مرحله ای (multi-stage flash) ، یک فرایند تقطیر حرارتی برای تبخیر و تراکم آب است.
 2. فرایندهای تبخیر چند منظوره (multi-effect evaporation) یا واحدهای فشرده سازی بخار است که شبیه به MSF است، اما بخار از هر مرحله به مرحله بعدی متراکم می شود؛ هر مرحله پس از تقطیر، در یک فشار متوالی کمتر.
 3. فرایندهای غشایی که از اسمز معکوس (RO) یا الکترودیالیز (ED) استفاده می گردد.

انواع تکنیک فشرده سازی بخار

 • فشرده سازی بخار حرارتی (TVC)
 • فشرده سازی بخار مکانیکی (MVC)

امکانات

در سیستم های الکترودیالیزبرای تقطیر، آب شور را در کانال های جداگانه و موازی ارسال می کند و سپس یک ولتاژ اعمال می گردد. کاتیون ها و آنیون ها در جهت مخالف مهاجرت می کنند. تجهیزات آب مقطر گیری شامل پیکربندی های مختلف از سیستم های تقطیرو سیستم اسمز معکوس (RO ) برای تبدیل آب دریا است. سیستم های تقطیر چندگانه آب مقطر را تولید می کنند و حجم آب های نفتی را کاهش می دهند.

از آنجایی که در فرایند تقطیرهای چند گانه برای آب مقطر گیری آب دریا، اغلب از گرمازایی موتور یا توربین گاز استفاده می شود و می توانند بسیاری از نمک هایی دریایی را برای تهیه ی آب آشامیدنی از میدان های نفتی تقلیل دهند وهمچنین در مقایسه با سیستم های اسمز معکوس و دیگر انواع آب مقطر گیری ، تبدیل آب شور به دلیل ترکیبات جامد محلول جامد (TDS)و غلظت های غیر قابل پیش بینی آب نیز تقطیرهای چندگانه موثرتر است. برای مقطرگیری آب دریا، فرایند اسمز معکوس به طور کلی مقرون به صرفه تر از فرایند تقطیر یا دیگر تجهیزات آب مقطر گیری است. برای مقطر شدن آب دریا، اکثر سیستم های اسمز معکوس نیازمند به فشار از 700 تا 900 پوند در هر اینچ مربع برای غلبه بر مقاومت هیدرولیک و فشار اسمزی هستند و بازیابی مقدار قابل توجهی آب آشامیدتی با این روش ممکن است اما غشاهای اسمز معکوس حساس به فساد هستند و به طور معمول، فیلترهای ultra filtration و multi-media filters مورد استفاده قرار می گیرد و فرسایش غشایی دوره ای انجام می شود.

برندهای دستگاه آب مقطرگیری

لازم به ذکر است که کلیه برندهای دستگاه های آب مقطر گیری در شرکت ایران لب ایکس قابل تعمیر هستند.

برندهای دستگاه آب مقطرگیری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست