تعمیر شیکر آزمایشگاهی

خدمات تعمیر شیکر آزمایشگاهی در شرکت صدرا پژوهش پارس در سریعترین زمان ممکن با صرف کمترین هزینه

مشکلات عمومی شیکرهای آزمایشگاهی

مشکلات عمومی شیکر ها را می توان به چند بخش زیر تقسیم کرد:

  • دستگاه روشن نمی‌شود.
  • موتور شیکر خراب است.
  • صفحه شیکر نیازبه تعمیر یا تعویض دارد.
  • تنظیم کننده سرعت خراب است.
  • تسمه ها یا بازوهای نگهدارنده درست کار نمی کنند.

اگر شما هم از افرادی هستید که یکی از مشکلات بالا را دارید، می توانید پس از هماهنگی با دفتر مرکزی شرکت صدرا پژوهش پارس دستگاه را ارسال نمایید.

اعلام هزینه

پس از ارسال دستگاه توسط مشتری، در کمتر از 24 ساعت عیب‌یابی و اعلام هزینه انجام می‌شود.لازم به ذکر است که در صورت عدم تمایل مشتری برای تعمیر، دستگاه بدون پرداخت وجه عودت داده می‌شود.

شیکر آزمایشگاهی چیست؟

شیکر یک قطعه از تجهیزات آزمایشگاهی است که برای مخلوط کردن ، ترکیب کردن یا تکان دادن مواد در یک لوله یا ظرف آزمایشگاهی استفاده می شود. اساس کار این دستگاه بر تکان دادن است و بیشتر در زمینه های شیمی و زیست شناسی استفاده دارند.

شیکر دارای یک صفحه ی نوسان کننده است که برای قرار دادن ارلن، بشر یا لوله های آزمایشگاهی استفاده می شود.

با وجود آنکه همزن های مغناطیسی به تازگی آمده اند تا جایگزین شیکرها شوند اما هنوز هم انتخاب شیکرها وقتی با حجم بالایی از ماده سر و کار داریم مقدم است یا زمان هایی که نیاز به همزدن چند ماده به صورت همزمان داریم استفاده از شیکر ضروری ست.

انواع شیکر آزمایشگاهی

  • شیکر صفحه ای
  • شیکر دوار
  • شیکر انکوباتور

شیکر صفحه ای

شیکر صفحه ای یک تخته ی صفحه ای دارد که به صورت افقی نوسان می کند. مایعاتی که می خواهیم هم زده شوند در بشرها، ارلن ها و شیشه هایی نگهداری می شوند که روی صفحه قرار می گیرند یا گاهی اوقات در لوله های آزمایشگاهی یا ویال ها قرار می گیرند که داخل سوراخ های موجود روی صفحه گذاشته می شوند.

شیکر دوار

یک شیکر دوار دارای حرکت تکان دادن چرحشی با یک سرعت کم ( بین 25 تا 500 دور در دقیقه ) است. این نوع مناسب برای کشت میکروب ها، پاک کردن لکه ها و مخلوط کردن های عمومی است. از ویژگی های این مدل آن است که باعث ایجاد لرزش نمی شود و در مقایسه با دیگر مدل های شیکر گرمای کمی تولید می کند که این امر برای کشت میکروب ها مناسب است. علاوه بر این به علت لرزش و دمای کم میتوان آن را با قرار دادن در یک انکوباتور به شیکر انکوباتور اصلاح کرد.

شیکر انکوباتور

یک شیکر انکوباتور ترکیبی از شیکر و انکوباتور است. این مدل توانایی شیک کردن مواد را در شرایط بهینه برای انکوباسیون در موادی مانند میکروب ها یا رونوشت DNA داراست. این دستگاه برای ایجاد محیط کشت سلولی بسیار مفید است. در شرایطی که به صورت همزمان هم نیاز به اکسیژن و مواد مغذی است هم نیاز به تکان دادن ، تا این مواد به طور یکنواخت و مساوی توزیع گردد؛ از این مدل استفاده می شود.

برندهای شیکر آزمایشگاهی

انواع برندهای شیکر آزمایشگاهی در شرکت ایران لب ایکس قابل تعمیر هستند. در زیر تعدادی از برندهای این دستگاه قابل مشاهده هستند.

برندهای دستگاه آب مقطرگیری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست