تعمیر شوف بالن – تعمیر هیتر منتل

کلیه خدمات تعمیر دستگاه هیتر منتل در شرکت صدرا پژوهش پارس انجام می پذیرد. اغلب مشتریانی که برای تعمیر دستگاه هیتر منتل خود به ایران لب ایکس مراجعه می کنند، دستگاهشان یکی از مشکلات زیر را دارد:

مشکلات دستگاه شوف بالن یا هیتر منتل

  • روشن نشدن بخش گرمکن
  • ثابت نبودن دما
  • پارچه دچار پارگی شده است

اگر شما هم از افرادی هستید که یکی از مشکلات بالا را دارید، می توانید پس از هماهنگی با دفتر مرکزی شرکت صدرا پژوهش پارس دستگاه را ارسال نمایید.

اعلام هزینه

پس از ارسال دستگاه توسط مشتری، در کمتر از 24 ساعت عیب‌یابی و اعلام هزینه انجام می‌شود.لازم به ذکر است که در صورت عدم تمایل مشتری برای تعمیر، دستگاه بدون پرداخت وجه عودت داده می‌شود.

اطلاعاتی درباره ی شوف بالن/هیتر منتل ( Heating Mantle)

برای گرم کردن فلاسک های حاوی نمونه از هیتر منتل ها استفاده می شود. وقتی نمونه یک مایع آلی است، به جای مشعل های بنزن یا صفحات داغ از هیتر منتل ها استفاده می شود. مایعات ارگانیک در هنگام قرار گرفتن در معرض حرارت مستقیم ، تمایل به انفجار دارند، همچنین بخارات آلی قابل اشتعال منتشر شده از آنها که از هوا سنگین تر است، می توانند هنگام تماس با شعله ها یا کویل های گرمایشی منفجر شوند. هیتر منتل ها دارای سیستم گرمایش محصور هستند که برای جلوگیری از این خطرات طراحی شده است.

هیتر منتل ها در هر دو سازه ی پارچه ای یا سفت و سخت در دسترس هستند. منتل های پارچه ای انعطاف پذیر هستند و برای انواع مختلفی از اشکال و اندازه های فلاسک می توان آنها را شکل داد. قسمت نگهدارنده ی ظروف در هیتر منتل های سفت، یا برای اندازه ی به خصوصی از فلاسک ها طراحی شده، یا دارای یک دهانه بزرگ است که می تواند با ماسه پر شود تا بتوان فلاسک هایی با اندازه های مختلف را در آن قرار داد. این حمام های شن و ماسه همچنین به گرمایش یکنواخت نمونه کمک می کنند.

منتل های پارچه ای معمولاً ارزان تر از منتل های سفت و سخت هستند ، ولی در صورت نشت مایعات، مستعد آسیب دیدن هستند. پارچه ی کاور، با قرار گرفتن در معرض مایعات داغ یا خورنده ، می تواند پاره یا فرسوده شود و در نتیجه سیمی که زیر آن قرار دارد بدون حفاظ بماند. این امر می تواند به آتش سوزی منجر شود.

هیتر منتل ها گرمای مورد نیاز خود را با تبدیل ولتاژ AC ، تولید می کنند. دریافت انرژی لازم، برای تولید درجه حرارت بالا برای گرمای مورد نیاز ، می تواند فیوزها را از بین ببرد یا سیم کشی سوکت را ذوب کند. به همین دلیل ، هرگز نباید هیتر منتل ها را مستقیماً به یک سوکت دیواری وصل کرد. در عوض ، باید از تبدیل هایی مانند واریاک یا انواع رله یا سوئیچ الکترونیکی بین هیتر منتل و سوکت دیواری استفاده کرد.

پیکربندی شوف بالن یا هیتر منتل

هیتر منتل ها با پیکربندی های زیر موجود هستند:

  • منتل و واحد کنترل کننده
  • فقط منتل
  • فقط کنترل کننده

دستگاه های ‘منتل و کنترل کننده’ شامل خود منتل و دستگاه مورد استفاده برای کنترل آن است. این پیکربندی ممکن است تک واحدی باشد؛ یک منتل با یک کنترل کننده ی کامل، یا ممکن است از دو قسمت جداگانه تشکیل شده باشد، که با هم فروخته شوند. دستگاه های ‘فقط منتل’ ظروفی برای نگه داشتن فلاسک هستند؛ هیچ کنترل کننده ی دمایی در آنها وجود ندارد. دستگاه های ‘فقط کنترل کننده’ به خودی خود منتل نیستند. آنها فقط تخته ابزار ی برای کنترل گرمایش یک منتل هستند.

برندهای شوف بالن که در شرکت صدرا پژوهش پارس تعمیر می‌شود

با توجه به مکانیسم یکسان انواع شوف بالن (هیتر منتل)، نمی‌توان محدودیت خاصی برای تعمیرات این دستگاه ها قائل بود. از جمله برندهایی که می توان نام برد عبارتند از:

برندهای دستگاه آب مقطرگیری

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست