ترازوی آزمایشگاهی KERN

commentبدون دیدگاه
ترازوی آزمایشگاهی KERN

اندازه‌گیری جرم اجسام به‌وسیله ترازو انجام می‌شود. مفهوم اندازه‌گیری و ترازو از گذشته وجود داشته و تنها تفاوت آن با زمانِ حال، به نوع و روش آن بر‌می‌گردد. ترازوی 2 کفه‌ای، عقربه‌ای، ترکیبی، آبی و قپان از‌جمله ترازوهایی هستند که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفتند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ترازوهای قدیمی جای خود را به ترازوهای دیجیتال داده‌اند. فروشگاه‌ها، صنایع و آزمایشگاه‌ها از‌جمله موارد کاربرد ترازوی دیجیتال است. ترازوی مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها، توانایی اندازه‌گیری جرم‌های پایین با دقت بسیار بالا را دارند. ترازوی آزمایشگاهی KERN یکی از پر‌کاربرد‌ترین برند‌هایی است که در صنایع مختلف، مثل آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  مشاوره تخصصی خرید ترازو

  در صورت نیاز فوری به مشاوره نیز می‌توانید در ساعات اداری با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید:

  02188391365
  02188391579

  ترازوی آزمایشگاهی چیست؟

  ترازوی آزمایشگاه، ابزاری برای اندازه‌گیری دقیق جرم اجسام و مواد است که جزو تجهیزات ضروری در هر آزمایشگاهی محسوب می‌شود. این ترازو به‌دلیل دقت بالایی که در توزین دارد، در آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید در ابتدا به نظر بیاید که این نوع ترازو‌ها با ترازو‌های دیجیتال تفاوت چندانی ندارند؛ اما تفاوت آن‌ها به وجود محفظه توزین در ترازوی آزمایشگاهی بر‌می‌گردد. محفظه توزین باعث می‌شود تا هوای محیط هیچ تاثیری بر روی اندازه‌گیری جرم مواد در حال توزین نداشته باشد. این ترازو یکی از ابزار‌های مهم در سنجش می‌باشد که در آزمایشگاه‌ها برای ساخت و تولید داروها و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دلیل استفاده از آن دقت بسیار بالای آن به هنگام توزین است.

  ترازوی آزمایشگاهی در انواع مختلفی وجود دارد؛ مانند ترازوی مقایسه‌کننده، ترازوی رطوبت‌سنج و ترازو با قابلیت زیر‌کش. این ترازوها با دقت‌های یک‌صدم گرم، یک‌هزارم گرم، یک‌ده‌هزارم گرم و یک‌صد‌هزارم گرم تولید می‌شوند. دقت و ظرفیت ترازو رابطه معکوسی با یکدیگر دارند؛ هر چه میزان دقت ترازو بالاتر باشد، ظرفیت آن کاهش می‌یابد. ترازوی دیجیتال کرن یکی از دقیق‌ترین ترازوهای جهان بوده که ساخت کشور آلمان است. شرکت کرن توانسته با بیش از 160 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید ترازو، به‌عنوان تولید‌کننده دقیق‌ترین ترازوهای آزمایشگاهی شناخته می‌شود.

  با خیال راحت ترازوی خود را تعمیر کنید

  یکی از مسائلی که هنگام خرید ترازوی آزمایشگاهی مورد توجه قرار می‌گیرد، این است که آیا امکان تعمیر آن در صورت خرابی وجود دارد یا خیر؟ قیمت بالا، تحریم ایران توسط شرکت‌های خارجی و کمبود قطعات این نوع ترازوها و هم‌چنین عدم‌دسترسی به تعمیر‌کاران خبره، باعث شده تا بسیاری از آزمایشگاه‌ها پس از خرابی ترازو مجبور به اوراق کردن و خرید ترازوی جدید شوند. از این‌رو بسیاری از افراد برای کاهش هزینه‌های خود اقدام به خرید ترازوهای چینی می‌کنند. هنگام خرید ترازوهای آزمایشگاهی با برندهای مختلفی مواجه می‌شوید که با قیمت پایین‌تری عرضه می‌شوند. تنها مزیت این ترازو‌ها همان قیمت پایین آن‌ها است. این ترازو‌ها دقت بسیار پایینی دارند و پس از خراب شدن به احتمال زیاد دیگر قابل تعمیر نیستند.

  قیمت ارزان ترازو‌های چینی ممکن است باعث شود تا به‌جای خرید یک برند معتبر، یک ترازوی چینی با قیمتی پایین‌تر را تهیه کنید؛ اما پس از مدتی استفاده، ضرر آن متوجه شما خواهد شد و هزینه چند‌برابری برای شما ایجاد می‌کند. واحد ترازوی صدراپژوهش با 16 سال سابقه در خرید و فروش، نصب و تعمیر انواع ترازو‌های آزمایشگاهی اقدام به تعمیر ترازو‌های آزمایشگاهی می‌کند. جهت تعمیر ترازوی KERN کلیک کنید.

  ترازوی کرن، نماد یک برند موفق در صنعت ترازو

  کمپانی کرن با بیش از 160 سال سابقه، کار خود را در زمینه تولید ترازو آغاز کرده است. این کمپانی آلمانی از همان ابتدا موفق به تولید دقیق‌ترین ترازوها شد؛ تا جایی‌که امروزه به‌عنوان یک برند جهانی در زمینه تولید ترازو‌های آزمایشگاهی شناخته می‌شود. این شرکت تا به امروز علاوه‌بر تولید انواع ترازو‌های آزمایشگاهی، رطوبت‌سنج و باسکول، موفق به ساخت رفراکتومتر و میکروسکوپ آزمایشگاهی شده است. برای تهیه محصولات این شرکت کافیست که به فروشگاه‌های معتبر در بازار ایران مراجعه کنید.

  ترازو‌های آزمایشگاهی KERN با دقت یک تا پنج رقم اعشار تولید می‌شوند. این ترازو‌ها دارای قابلیت توزین بالا هستند و برای انجام محاسبات، بسیار مور­­­د‌اعتماد می‌باشند. کالیبره این ترازو‌ها به‌صورت دیجیتال انجام می‌شود و قادر هستند تا در صورتی‌که از حالت کالیبره خارج شوند، به حالت عادی بازگردند. برای مشاهده و خرید انواع ترازوی KERN می‌توانید از طریق واحد ترازوی صدراپژوهش اقدام کنید تا علاوه‌بر گارانتی محصولات، از خدمات این شرکت نیز بهره‌مند شوید.

  آیا می‌توان به ترازوی کرن اعتماد کرد؟

  برای کسانی که در زمینه کار‌های آزمایشگاهی فعالیت می‌کنند، دقت ترازو بسیار اهمیت دارد؛ به این دلیل که اگر پاسخ قابل‌اعتمادی دریافت نکنند، منجر به نتایج اشتباه می‌شود. مهم‌ترین عامل در بیان کیفیت و قدرت یک ترازو میزان دقت آن می‌باشد. ترازو‌های بی‌کیفیتی که با قیمت‌های پایین در بازار ارائه می‌شوند، دقت کافی را هنگام توزین ندارند. لذا خرید یک برند معتبر و با‌کیفیت می‌تواند در نتیجه کار شما تأثیر‌گذار باشد. ترازوی کرن از‌جمله برند‌هایی است که در سطح جهانی دارای اعتبار زیادی است. در‌واقع، کیفیت بالای محصولات این شرکت باعث شده تا استقبال زیادی از آن در سطح جهانی شود.

  کاربرد‌های ترازوی کرن که شاید با آن آشنا نباشید!

  ترازوی آزمایشگاهی KERN برای توزین مواد سبک و محاسبه وزن آن‌ها به‌طور دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. در محیط‌های آزمایشگاهی که محاسبه جرم مواد حساسیت زیادی دارد، استفاده از ترازوی کرن می‌تواند خیال شما را از بابت اندازه‌گیری دقیق راحت کند. از آن‌جایی که به‌دلیل حساسیت بالا در اندازه‌گیری، دقت ترازو باید بالا و دقیق باشد، ترازوی کرن می‌تواند بسیار کارا عمل کند. قابلیت تنظیم خودکار دما و رطوبت داخل محفظه توزین نیز می‌تواند در اندازه‌گیری‌هایی که نسبت به تغییرات دمای محیطی حساس هستند، مورد‌استفاده قرار گیرد.

  از دیگر کاربرد‌های این ترازو دقت و گستره اندازه‌گیری آن می‌باشد. انواع مختلف این ترازو می‌تواند طیف وسیعی از دقت و مقدار اندازه‌گیری را شامل شود. یکی دیگر از کاربرد‌های این ترازو توانایی ارسال خودکار داده‌ها به کامپیوتر و پرینتر می‌باشد. هم‌چنین امکان وزن‌سنجی مقایسه‌ای یکی از کاربرد‌های مهم این ترازو‌ها است.

  ویژگی‌های ترازوی کرن

  ویژگی‌های ترازوی کرن یکی از عواملی است که اکثر آزمایشگاه‌ها از آن استفاده می‌کنند. سرعت و دقت اندازه‌گیری بالای محصولات این شرکت نسبت به محصولات سایر شرکت‌ها، یکی از عوامل موفقیت آن به حساب می‌آید. رفتار دمایی پایدار، اطمینان به اندازه بار در گوشه و استحکام مکانیکی بهبود‌یافته از دیگر ویژگی‌های این ترازو‌ها هستند. یکی از ویژگی‌های منحصر ‌به‌فرد این ترازو‌ها بهره‌گیری از تکنولوژی تک‌سلولی در اندازه‌گیری می‌باشد.

  چه عواملی بر روی عملکرد ترازو مؤثر هستند؟

  یک‌سری از عوامل وجود دارد که می‌تواند بر روی عمکرد ترازو‌ها اثر‌گذار باشد. لذا با توجه به این عوامل می‌توان کیفیت یک ترازو را سنجید؛ برخی از این عوامل عبارتند از:

  • دما
  • لرزش و ارتعاشات
  • واکنش‌های شیمیایی
  • جریان هوا
  • خطای کاربر
  • میدان مغناطیسی

  هنگام خرید یک ترازو باید به عواملی که گفته شد، توجه کرد؛ چرا‌که می‌توانند بر روی نتایج اثر مستقیم بگذارند. ترازوی کرن از معدود برند‌هایی است که توانسته تمامی این عوامل را به نحو عالی کنترل کند. لذا خرید این برند می‌تواند خیال شما را از بابت صحت و دقت اندازه‌گیری راحت کند.

  سخن پایانی

  در این مقاله به بررسی ترازوی آزمایشگاهی KERN پرداختیم. این ترازو یکی از ترازو‌های موجود در بازار ایران است که کیفیت و دقت بالای آن در اندازه‌گیری باعث شده تا مورد استقبال قرار گرفته و به‌عنوان یک ترازوی با‌کیفیت در زمینه توزین مواد، مورد ‌استفاده قرار گیرد. خرید آسان، قابلیت اعتماد بالا، قابلیت تعمیر و کاربرد و ویژگی‌های این محصول از جمله مواردی است که افراد ترجیح می‌دهند از این برند برای ترازوی آزمایشگاهی خود استفاده کنند. دقت بالا و اندازه‌گیری دقیق بهترین ملاک برای خرید این ترازو است. برای خرید ترازوی دیجیتال کرن می‌توانید از طریق واحد ترازوی صدراپژوهش اقدام به خرید کنید.

  مطالب پیشنهادی

  نظرتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فروشگاه ترازوی صدراپژوهش

  برای ورود به فروشگاه ترازوی صدراپژوهش کلیک کنید.
  واحد ترازوی صدراپژوهش شانزده سال در زمینه‌ی تجهیزات آزمایشگاهی سابقه دارد.

  آیا با بخش تجهیزات آنالیز پیشرفته‌ی صداپژوهش آشنایی دارید؟ کلیک کنید